سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

آفتاب مهربانی - نمایش محتوای صدا

 

 

آفتاب مهربانی

تهیه کننده: فرهاد قلی‌نژاد
نویسنده برنامه: لطف‌الله سعیدی‌فر
گوینده: معصومه همتی 
گزارشگر: محمد امینی
صدابرداران: سامی یوسفی ، حسن نژاد  احمد   رقیه محسن تبار  شهرام حق شناس رضا قربان نژاد

آفتاب مهربانی عنوان برنامه ایست به تهیه کنندگی فرهاد قلی نژاد که درهفته وحدت به مدت 30 دقیقه از صدای شبکه مازندران به صورت ضبطی پخش خواهد شد .

خداوند در قرآن، هر جا سخن از وحدت و یک پارچگی است، آن را می ستاید و هر جا که از اختلاف و دودستگی سخن به میان آید، آن را نکوهش می کند و درباره اتحاده می فرماید: « و اعصتموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا» : همگی به ریسمان الهی چنگ زنید و پراکنده نشوید. (آل عمران/103)
حضرت محمد(ص) به عنوان خاتم پیامبران راه سعادت و تعالی را به بشر نشان دادند، پیامبری که وحدت، همدلی و اتحاد را برای مردمان این جهان به ارمغان آوردند و به همین مناسبت هفته ی منتهی به میلاد رسول اکرم(ص) به نام هفته وحدت نامگذاری شده است.
میان گروه های گوناگون مسلمانان، درباره ی روز ولادت آن حضرت اختلاف نظر اندکی وجود دارد، اهل سنت دوازدهم و شیعیان هفدهم ربیع الاول را سالروز میلاد رسول خدا (ص) می دانند و امام خمینی(ره) فاصله ی میان دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول را به عنوان، هفته ی وحدت نامگذاری کردند تا از این اختلاف نظر به عنوان نمادی برای اتحاد و یکپارچگی مسلمانان بهره برده شود و در این زمینه فرمودند: « مستضعفین جهان، چه آن هایی که زیر سلطه آمریکا و چه آن ها که زیر سلطه سایر قدرتمندان هستند، اگر بیدار نشوند و دستشان را به هم ندهند و قیام نکنند، سلطه های شیطانی، رفع نخواهد شد و همه باید کوشش کنیم که وحدت بین مستضعفین در هر مسلک و مذهبی که باشند تحقق پیدا کند و آنچه مهم است این است که شما در مذهب خود و ما در مذهب خودمان اخلاص را حفظ کنیم.
مقام معظم رهبری نیز همواره بر اتحاد و وحدت مسلمانان تأکید ویژه ای دارند ودر این باره می فرمایند: «... نزدیکی دل ها خیلی باارزش است. مسأله ی سُنی و شیعه و دعواهای سُنی و شیعه چیزهایی است که امروز دشمنان اسلام می خواهند روی آن ها تکیه کنند. آن کسانی که راجع به تشیع، راجع به تسنن، از یکدیگر حرف می زنند، نه سُنی را قبول دارند، نه شیعه را قبول دارند، نه بزرگان اسلام را قبول دارند، نه علمای امروز را قبول دارند؛ آن ها اهداف دیگری دارند. بایستی بر همه اینها فائق آمد و وحدت را تأمین کرد و ان شاء ا... وحدت پشتوانه پیروزی دنیای اسلام خواهد شد.»

هفته‌ی وحدت فرصتی مغتنم برای اهالی رسانه است تا به معرفی هر چه بیشتر مکتب اخلاقی پیامبر گرامی اسلام(ص) ، اندیشه، منش و سیره ی عملی و رفتاری ایشان، تمدن اسلام و حکومت اسلامی و استمرار در شناخت و لزوم پایبندی به وحدت و برادری در میان مسلمانان جهان بپردازند.
بر این اساس ضرورت دارد شبکه‌های صدا و سیمای استانی، برنامه‌ریزی و برنامه سازی مناسبی در این هفته داشته باشند تا ان شاء ا... شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیش تر دین اسلام باشیم و وحدت و برادری را هر روز بیشتر از دیروز شاهد،که خورشید تعالی اسلام بر بام جهان به روشنی تمام و کمال بدرخشد.

آیتمهای برنامه : متن ، گزارش ، دعوت از کارشناسان ، ارتباط با مراکز استانها و ... .

 

سال تولید: 1397


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو