جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

9 دی ایستادگی ملت ایران در دفاع از ارزش‌ها بود - نمایش محتوای خبر

 

 

9 دی ایستادگی ملت ایران در دفاع از ارزش‌ها بود

حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لایینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نکا با گرامیداشت روز بصیرت اظهار داشت: دشمن با ایجاد اتفاقات در نهم دی ماه 88 در واقع در پی ایجاد اختشاش در داخل ایران و کمرنگ کردن ابهت و بزرگی نظام بود که با توهین به مقدسات در محرم این مسئله را شروع کرد که به ضرر خود دشمنان شد.

وی افزود: خون ملت با این توهین‌ها به جوش آمد و نتیجه‌ آن، حماسه‌ی 9 دی بود و دشمن بداند مردم ایران اسلامی، مردمی ولایت‌مدار و دیندار هستند که از اول انقلاب تاکنون، همواره در خدمت نظام و ولایت بوده‌ و هستند و توطئه‌های دشمنان بر اراده ملت ما در دفاع از ارزش‌ها و رهبری کارساز نیست.

محمدی با بیان اینکه ملت ما همواره با تبعیت از رهبری در پای آرمان‌های این نظام خواهد ایستاد بیان داشت: این حماسه میلیونی ملت نشان داد که پیوند عمیقی بین ولایت و ملت وجود دارد که هیچ فتنه‌ای نمی‌تواند این پیوند را از هم جدا کرده و فاصله‌ای بین ولایت و ملت ایجاد کند.

امام جمعه نکا گفت: ملت ایران با خلق حماسه 9 دی پاسخ دندان‌شکن به فتنه‌انگیزی دشمنان داد تا هیچ دشمن داخلی و خارجی جرات نگاه چپ به ملت ایران نداشته باشد.

وی یادآور شد: اقتدار نظام ما در اتحاد و همدلی و همبستگی ملت ما است و مردم ما در 9 دی ماه نشان دادند که هیچ ترفند دشمن بر ما کار ساز نیست و ملت ما همواره با الگوبرداری از قرآن و اهل بیت(ع) در راه پاسداشت اسلام و ارزش‌ها ثابت قدم است.

محمدی اضافه کرد: برنامه دشمنان در فتنه سال 88 براندازی نظام جمهوری اسلامی بود که با بصیرت مردم و حضور گسترده آنها در حماسه نهم دی ماه این فتنه خاموش شد و نقشه‌های دشمن نقش بر آب شد.

وی گفت: رهایی از بحث فتنه در هر دوره و زمان و مکانی نیازمند بصیرت و آگاهی است و فتنه‌گران به‌علت شناخت ناکافی از نظام و ملت به چنین توطئه‌ای دست زدند تا اقتدار نظام را به هم ریخته و سبب تضعیف نظام را فراهم کنند که با درایت رهبری و هوشیاری  به بن‌بست رسیدند.

امام جمعه نکا افزود: امروز هم در موقعیتی حساسی قرار داریم و همه ما باید حواسمان جمع باشد که غفلت سبب خیانت نشود.

محمدی با اشاره به مذاکرات ژنو یادآور شد: در مورد موافقت‌نامه‌ی ژنو، این مذاکرات باید برای مردم روشنگری شود چرا که این روزها قدرت‌های استکباری روی این موضوع که در توافق، حقی برای غنی‌سازی ایران دیده نشده است، بسیار مانور می‌دهند و ما باید با آگاهی و درایت بیشتری با اطاعت‌پذیری از رهبری عمل کنیم.

امام جمعه نکا بیان داشت: امروز نیز نظام جمهوری اسلامی به هوشیاری و بصیرت مردم همیشه در صحنه نیاز دارد و باید در برابر دشمنان هوشیار باشیم.