سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

87 درصد تعهدات شغلی بخش کشاورزی مازندران محقق شد - نمایش محتوای خبر

 

 

87 درصد تعهدات شغلی بخش کشاورزی مازندران محقق شد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از محقق شدن 87 درصد تعهدات شغلی بخش کشاورزی مازندران درسال جاری خبرداد.

87 درصد تعهدات شغلی بخش کشاورزی مازندران محقق شد

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ، سید محمد جعفری در جلسه شورای هماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: سازمان جهاد کشاورزی متعهد شده برای چهار هزار و 500 نفر فرصت شغلی ایجاد کند که تاکنون 87 درصد تعهدات در این بخش عملی شده است.
وی با بیان اینکه تجهیز و نوسازی شالیزارها، توسعه مکانیزاسیون و احداث باغ در زمین های شیبدار از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی است، ادامه داد: جعفری تصریح کرد: کل اعتبارات بانکی بخش کشاورزی مازندران تاکنون 860 میلیارد تومان بوده که حدود 5 درصد این ا عتبار جذب شده است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه تسهیلات خوبی به بخش گلخانه و پرورش گل و گیاه اختصاص داده شده است که تولیدکنندگان باید نسبت به جذب آن اقدام کنند، گفت: اصلاح ساختار شالیکوبی ها و تبدیل شالیکوبی های سنتی به مدرن، از برنامه های در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی مازندران است.
مازندران 460 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد و سالانه بیش از شش میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود.