سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

300 میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان مازندران هزینه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

300 میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان مازندران هزینه شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد خورشیدی پیش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران افزود: از این میزان 125 میلیارد تومان مربوط به درمان مستقیم بوده است.

خورشیدی بیان داشت: اعتبار امسال بیش از 400 میلیارد تومان است که علت افزایش، بحث پزشک خانواده است.

وی با بیان اینکه متولی اصلی پزشک خانواده دانشگاه علوم پزشکی است گفت: خوشبختانه در این حوزه مشکلی وجود ندارد.

خورشیدی به پروژه های مهم این سازمان اشاره کرد و گفت: نصب دستگاه سنگ شکن در بیمارستان ولیعصر و ساختمان ام آر آی در بیمارستان ولیعصر نیز با 90 درصد پیشرفت از جمل طرح هاست.

وی گفت: پروژه جراحی قلب اصلی ترین پروژه است و تلاش می شود که این امر به گردونه خدمات بیمه ای افزوده شود که تجهیزات عمومی خریداری شد و بحث دستگاه آنژیو نیز در حال خرید است.

خورشیدی یادآور شد: بازسازی پلی کلینیک بابل از دیگر طرح هایی است که در دست اقدام است و احداث درمانگاه در شهرستان نور نیز مصوبه اش ابلاغ شده است.

وی افزود: برای احداث ساختمان و اورژانس بیمارستان بابلسر نیز در حال انتخاب پیمانکار هستیم و یک دستگاه اکو به مبلغ 200 میلیون تومان برای بیمارستان چالوس درحال خرید است.

خورشیدی اظهار داشت: در ساری بیمارستان حکمت پاسخگوی نیازها نیست و تلاش داریم محلی را به عنوان شعبه 2 و مرکز بهداشتی و درمانی سرپایی ساری انتخاب کنیم.

مدیردرمان تامین اجتماعی مازندران گفت: همچنین بیمارستان ولیعصر از ماه آینده پزشکان مقیم در چهار رشته اصلی خواهد داشت و 24 ساعته در بیمارستان پزشک متخصص خواهیم داشت.

خورشیدی با بیان اینکه با اجرای طرح سلامت، میزان پرداختی مردم کاهش یافته است گفت: با اجرای این طرح بسیاری از آشفتگی های بخش درمان رفع می شود.

وی گفت: اصلی ترین اشکالی که در بحث پزشک خانواده وجود دارد، غفلت از اطلاع رسانی است که نیاز به اطلاع رسانی بیشتر دارد.

وی گفت: هدف اصلی پزشک خانواده این است که هر فرد ایرانی یک متولی سلامت داشته باشد.