جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

کسب مدارج علمی توسط سوادآموزان نهضت سوادآموزی - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب مدارج علمی توسط سوادآموزان نهضت سوادآموزی

عزت‌الله یداللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل اظهار داشت: ایجاد نهضت سوادآموزی یکی از حرکات عظیم و انقلابی بزرگ بود که با فرمان تاریخی امام راحل برای نسل‌های آینده و ریشه‌کنی بی‌سوادی ایجاد شد.

وی افزود: هم‌اکنون بی‌سوادی به پدیده‌ای شوم تبدیل شده که مورد توجه همه دانشمندان و رهبران ارشد سیاسی کشور قرار دارد که نشان می‌دهد فرمان تاریخی امام راحل مبارزه ضربتی با بی‌سوادی بود.

یداللهی با تأکید بر این‌که امسال در اقدامی مهم نخستین دوره طرح انتقال معادل ششم ابتدایی و پایان تحصیلات ابتدایی را با حضور 170 سوادآموز داشتیم، اظهار داشت: برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در این شهرستان بیش از 26 آموزشیار و 410 آموزش‌دهنده با سوادآموزی آموزش و پرورش همکاری دارند.

وی درباره چهره‌های موفق سوادآموزی این شهرستان اظهار داشت: تعداد زیادی از افراد زیر پوشش خدمات سوادآموزی در این شهرستان توانستند با سوادآموزی به مدارج علمی بالایی دست پیدا کنند و در اداره‌ها و نهادهای مختلف دولتی مشغول به خدمت شوند.

وی در بیان اسامی تعدادی از چهره‌های موفق سوادآموزی ادامه داد: خانم فرجی فردی است که در سال 58 دوره مقدماتی را به پایان رسانده، در سال 61 پایان دوره ابتدایی را پشت‌سر گذاشت و در سال 78 با تحصیل در رشته زبان خارجه یکی از دانشگاه‌های قائمشهر هم‌اکنون به عنوان یکی از آموزش‌دهنده‌های طرح فرد به فرد مشغول به کار است.

به گفته رئیس سوادآموزی آموزش و پرورش آمل، شناسایی اولیای بی‌سوادان و کم‌سوادان در مدارس، دادن حجم ابلاغی بی‌سوادان به مدارس و زیر پوشش قرار گرفتن آن‌ها از دیگر برنامه‌های ما برای از بین بردن بی‌سوادی در سطح جامعه اسلامی است.

وی با اعلام این‌که اگر کسی خواندن و نوشتن را بلد نباشد جامعه را بی‌سواد کرده و جامعه بی‌سواد از برکات محروم است، گفت: فرد بی‌سواد گرفتار و محتاج است.

یداللهی با عنوان این‌که برای ریشه‌کنی بی‌سوادی باید بی‌سوادان جامعه را تشویق به سوادآموزی، خواندن و نوشتن کنیم، تأکید کرد که جذب بی‌سواد در امور کار مشکلی است.