رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸

پیش‌بینی اعزام 25 میلیون زائر به اربعین حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی اعزام 25 میلیون زائر به اربعین حسینی

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 25 میلیون نفر در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند گفت: این یعنی هر کسب و هر قوم و قبیله‌ای این‌راه را ادامه دهد عزت پیدا می‌کند.

پیش‌بینی اعزام 25 میلیون زائر به اربعین حسینی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، حجت‌الاسلام علی محمدی در همایش زنان علوی تبرستان که در مرزن‌آباد برگزار شد با اشاره به اینکه مرزن‌آباد دروازه ورود علویان به تبرستان بود، اظهار کرد: این منطقه در حقیقت جایگاه حامیان اهل بیت (ع) است.

وی با اشاره به اینکه اقدامی که مردم تبرستان آن زمان و مردم این منطقه انجام دادند اثبات وفاداری به اهل بیت و قرآن بود، تصریح کرد: مردم این سرزمین علاوه بر اینکه در عمل نشان داده و با حسن‌بن زید بیعت کردند، همراه وی برای تشکیل حکومت علوی جان دادند که به‌دلیل حکومت ظالمان اهل بیت در تاریخ ثبت نشد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اینکه پژوهشگران باید در این زمینه تحقیق و پژوهش کنند، افزود: اگر حمایت و وفاداری مردم به حسن‌بن زید نبود وی موفق به تشکیل حکومت علوی نمی‌شد و همه اینها نشان از معرفت مردم منطقه نسبت به اهل بیت و قرآن دارد.

وی با بیان اینکه امروز به یاد کسانی که از زنان و مردان و از آبا و اجداد این مردم که آمدند از اهل بیت حمایت کردند تجلیل می‌شود، یادآور شد: مردم تبرستان با علم و آگاهی دو اقدام کردند که عبارت بود از جواب وفاداری نسبت به پیامبر و اهل بیت را نشان دادند که مهم بود و هم اینکه در مقابل دشمنان اهل بیت ایستاده و با گفتن نه به آنها آنها را از حکومت ساقط کردند.

محمدی با بیان اینکه باید قدر این مجالس را دانست، اظهار کرد: اگر این وفاداری‌ها و حمایت‌ها نبود نظام جمهوری اسلامی ایجاد نمی‌شد.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی امتداد حرکت مردم فهیمی است که به قرآن و اهل بیت جواب مثبت دادند، افزود: باید علاوه بر تجلیل از حمایت‌های آبا و اجداد فرهنگ قرآن و اهل بیت و معارف قرآن و اهل بیت تبیین شود.

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه با اشاره به اینکه وحدت، ایمان، همبستگی و اخلاق از جمله دستاوردهایی است که در این مجالس باید تبیین شود، تصریح کرد: زمانی‌ که به دستورات قرآن و عترت عمل کنید هرگز گمراه نمی‌شوید و مصداق این عمل شهادت شهدای دروان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم است.

وی با بیان اینکه مردم ایران در سایه تمسک به قرآن و اهل بیت در مراسم اربعین حضور پیدا می‌کنند، اظهار کرد: اینکه چند صد نفر از مردم وفادار ایران برای حضور راهپیمایی اربعین عراق ثبت‌نام کردند نشان از عرض ارادت به مقام اهل بیت است.

محمدی با تأکید بر اینکه باید تمام این محافل تحقق‌بخش اهداف امام حسین(ع) و نوید‌بخش آن بود، افزود: باید فرهنگ زیارت اربعین را پیاده کرد و باید بدانیم منشأ و آغاز تمام حرکات به برکت خون شهدا است و اگر قیام امام حسین(ع) نبود چیزی از قرآن و عترت باقی نمی‌ماند.

وی با اشاره به اینکه اگر قیام امام حسین(ع) نبود مواریث انبیا از بین می‌رفت، تصریح کرد: امام حسین(ع) برای نصیحت و خیرخواهی مردم از هیچ چیزی دریغ نکرد و دلسوزی زیادی داشت و در راه خدا آنچه حق بود ادا کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه گاهی اوقات شهید شدن لذت دارد، خاطر‌نشان کرد: اما امام حسین(ع) کاری بالاتر از شهادت انجام داد و این بود که از آبروی خویش گذشت حرمتش شکسته شد و این آبرو را برای قرآن و اهل بیت گذاشت و حقایت خود را ثابت کرد.

وی با بیان اینکه نتیجه جلسات باید این شود که راه امام حسین(ع) راه اصلی بوده و بدون هیچ گونه ترسی امیدوار باشیم که پیروزی از آن حق است، گفت: سال گذشته در اجتماع عظیم اربعین حسینی بیش از 20 میلیون نفر شرکت کردند که نشان از پیروزی امام حسین است چرا که اثری از یزید و شمر نبود.

محمدی با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 25 میلیون نفر به صورت مردمی و از روی عشق و خلوص در اربعین شرکت کنند، افزود: این یعنی هر کسب و هر قوم و قبیله‌ای این‌راه را ادامه دهد عزت پیدا می‌کند.

وی در پایان تأکید کرد: امروز باید سخنان امام و رهبری را در دستور کار قرار دهیم و با این مقیاس همه را بسنجیم و بر اساس آن حرکت کنیم.