جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

وجود داعش، شدت دشمنی با غدیر است/ ناله مردم از بیکاری فرزندان‌شان - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود داعش، شدت دشمنی با غدیر است/ ناله مردم از بیکاری فرزندان‌شان

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه غدیر بعد از فوت پیامبر دشمن داشته و در حال حاضر هم دارد، گفت: وجود داعش، شدت دشمنی با غدیر است، به گونه‌ای که داعش در حقیقت صهیونیست، آمریکا، آل‌سعود و انگلیس است.

وجود داعش، شدت دشمنی با غدیر است/ ناله مردم از بیکاری فرزندان‌شان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز استان مازندران اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی موضوع مهمی است که باید مبانی دینی، اسلامی و مکتبی آن مورد بحث قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید تلاش شود تا شرایط پیاده کردن اقتصاد مقاومتی از سوی دولت فراهم شود،افزود: کشور نیاز به مجاهدان، سربازان، نیروی انتظامی، عالم، دانشمند و مؤلف دارد که با شور جهادگرانه در میدان عمل فعالیت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران با اشاره به اینکه مسلمین از دیرباز با صنعت، کشاورزی و حکومت‌داری بیگانه نبودند، تصریح کرد: در تمدن اسلامی داروسازی بوده و الکل از اختراعات پزشکان اسلامی است.

وی با اشاره به فرمایش رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی در مبانی نظری و عملی تأکید کرد: اگر تقوا داشته باشیم در اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل موفق هستیم.

خطیب نماز جمعه مرکز استان مازندران با اظهار اینکه اگر مدیریت، جهادی و دارای شرایط مدیریت باشد قابل عمل است، افزود: دشمن می‌خواست با ترور دانشمندان هسته‌ای انقلاب را مهار کند که نتوانست.

وی مهم‌ترین اصل و پایه انقلاب برای مدیریت را تقوا عنوان کرد و یادآور شد: باید در تمام کارها اصل خدا ناظری را رعایت کنیم و مواظب اعمال خود باشیم.

طبرسی عید غدیر را عید اکمال دین و عید امامت و ولایت خواند و یادآور شد: غدیر عید مظلومان و مستضعفان است و در غدیر خم مدال امامت و ولایت و مدیریت اجتماعی و سیاسی و دینی پیامبر به امیرمؤمنان واگذار شده است.

امام جمعه ساری با اشاره به پیشینه تبرستان و مازندران خاطرنشان کرد: مردم مازندارن و ساری از همان ابتدا اسلام را با حضرت علی(ع) قبول کردند.

طبرسی با بیان اینکه غدیر بعد از فوت پیامبر دشمن داشته و در حال حاضر هم دارد، تأکید کرد: وجود داعش، شدت دشمنی با غدیر است، به گونه‌ای داعش در حقیقت صهیونیست، آمریکا، آل‌سعود و انگلیس است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی پیوند عمیق با غدیر دارد، تصریح کرد: دشمنان با نقشه شیطانی در مورد تهمت به امام و ارتباط ایشان با استکبار می‌خواهند انقلاب ما را از ریشه بی‌هویت کنند و انقلاب غدیری را زیر سوال ببرند.

طبرسی با اشاره به موضوع FATF گفت: در مورد این موضوع نباید سیاه‌نمایی و سفیدنمایی کرد و این جور تحقیر کردن درست نیست.

امام جمعه شهرستان ساری با اشاره به بیکاری در مازندران افزود: آمار باید دقیق باشد نباید آمار را ببینیم که گل و بلبل است، ما هر کجا می‌رویم مردم از بیکاری فرزندان خود می‌نالند.

وی با اشاره به اینکه باید غدیر را حفظ کنیم، تصریح کرد: عده‌ای غدیر را به عنوان ارزش دینی قبول دارند اما غدیر آمد و حکومت را تشکیل داد.

طبرسی با بیان اینکه تازه نگه داشتن هشت سال دفاع مقدس و به یاد شهدا بودن از وظایف همه ما است، اضافه کرد: ایران با دست خالی با رهبری امام خمینی(ره)، بسیجیان، سپاهیان و مردم در برابر 40 کشور عزتمندانه دفاع کرد و از تمام توطئه‌ها تطهیر شد و حتی یک وجب خاک کشور را به دشمن نداده است.

امام جمعه شهرستان ساری با اشاره به بازگشایی مدارس افزود: باید نسل آینده که امید امام راحل و سرمایه کشور هستند را حفظ کنیم، زیرا دشمنان با اینترنت شبکه‌های اجتماعی برای ربودن آنان تله گذاشته است باید دست به دست هم دهیم و از حجاب، پاکی، نماز و دیانت محافظت شود.