سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

هزینه‌کرد یک میلیارد و 600 میلیون ریالی اوقاف مازندران در حوزه خیریه - نمایش محتوای خبر

 

 

هزینه‌کرد یک میلیارد و 600 میلیون ریالی اوقاف مازندران در حوزه خیریه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و 600 میلیون ریال در حوزه خیریه در استان هزینه شده است.

هزینه‌کرد یک میلیارد و 600 میلیون ریالی اوقاف مازندران در حوزه خیریه

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری اظهار کرد: کمک به فقرا و نیازمندان و هزینه در راه امورات خیریه در راستای نیت واقف توسط اوقاف انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه هرچه واقف در وقف نامه بیان کرده است، اوقاف در همان زمینه اجرای نیت می‌کند، افزود: انحراف در اجرای نیت واقف مسؤولیت شرعی و قانونی به دنبال دارد و همه موظف هستند طبق وقف‌نامه عمل کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران یکی از وظایف مهم این سازمان را اجرای صحیح و امینانه نیت واقف دانست و تصریح کرد: اوقاف به صورت مستقیم عواید موقوفات متصرفی را اجرای نیت و بر اجرای نیت موقوفات غیر متصرفی نظارت می‌کند.

علیزاده با بیان اینکه بیشتر موقوفات استان درباره عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) وقف شده است و موقوفات کمتری در حوزه خیریه داریم، ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و 600 میلیون ریال در حوزه خیریه در استان مازندران هزینه شد.

وی بیان کرد: واقفان خیراندیش در هنگام ثبت وقف‌های جدید به نیازهای روز جامعه توجه داشته باشند و در ادارات اوقاف با کارشناسان مشاوره وقف مشورت کنند.