سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مناطق طبیعی و جنگلی حریم بهشهر به شهرداری واگذار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مناطق طبیعی و جنگلی حریم بهشهر به شهرداری واگذار می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ' ستار بابایی ' عصر روز یکشنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر بهشهر که در سالن اجتماعات شورای شهر برگزار شد اظهار کرد : واگذاری مجوز بهره برداری از مناطق گردشگری مانند آبشار سنگ نو ، سالار تپه و عباس آباد، مطابق با قوانین منابع طبیعی است که در اجرای آن علاوه بر احداث زیرساخت های صنعت توریسم ، به توسعه فضای سبز و کاشت درختان نیز توجه خواهد شد .

وی بیان کرد : این واگذاری ها با حفظ مالکیت دولت و کاربری طبق طرح مورد توافق شهرداری بدون دریافت حقوق مالکانه است که یکی از ملزومات این واگذاری ها ، ارائه طرح توسعه گردشگری است .

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران افزود : نمی توانیم به بهانه حراست و نگهداری از جنگل ، مانع ورود گردشگران به داخل آن شویم و مردم را از نعمت بهره مندی جنگل ها محروم کنیم .

بابایی ادامه داد : متاسفانه در گذشته برخی افراد در پوشش گردشگر وارد جنگل ها شده و با تخریب فراوان و غیرقابل جبران در برخی مناطق ، نگاه برخی مدیران منابع طبیعی برای ورود آزادانه مردم را با شک و تردید مواجه کردند .

رییس شورای شهر بهشهر نیز در این جلسه گفت : منابع طبیعی و اماکن تاریخی و تفریحی قرار گرفته در آن ، سرمایه ای بسیار مناسب برای ایجاد فرصت های جدید و پایدار شغلی است .

'اسفندیار اسدی ' اظهار کرد : منکر بهره برداری صحیح و معقولانه از منابع طبیعی نیستیم و نباید منابع طبیعی به بهانه حفظ طبیعت و یا عدم تخریب آن توسط گردشگر مانع حضور گردشگران و مسافران در این مناطق شود .

وی بیان کرد : با ارائه طرح اصولی و منطقی برای جذب اکوتوریسم در مناطقی مانند آبشار سنگ نو،سالار تپه، عباس آباد و سایر جاذبه های طبیعی واقع شده در حریم بهشهر ، رسیدن به توسعه توریسم در بهشهر را مورد نظر داریم .

رییس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی بهشهر نیز در این جلسه گفت:کشف استعدادها و پتانسیلهای اقلیمی برای استفاده در برنامه های توسعه توریسم ، یک ضرورت انکارناپذیر و یکی از الزامات برنامه های توسعه شورای اسلامی شهر بهشهر است .

'علیرضا کوچکی ' اظهار کرد : برای پر کردن خلا اقتصادی و حمایت جوانان و همچنین جذب توریسم ، از انجام هر گونه سرمایه گذاری در این مناطق دریغ نمی کنیم .

وی بیان کرد : طبیعت گردی به عنوان یک فعالیت اقتصادی در حال رشد و توسعه ، فرصت مناسبی برای فرار از زندگی شهری است اما متاسفانه شهروندان بهشهری قادر به بهره برداری از این نعمت خدادادی به دلیل عدم دسترسی و وجود جاده مناسب نیستند .

{jcomments off}