سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

ملت ایران اجازه کدخدایی به آمریکا را نمی‌دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

ملت ایران اجازه کدخدایی به آمریکا را نمی‌دهد

امام جمعه شهرستان نور گفت: ملت ایران به رهبری امام خامنه‌ای و تأسی از ائمه اطهار(ع)، اجازه کدخدایی به آمریکا و دشمنان اسلام را نمی‌دهند.

ملت ایران اجازه کدخدایی به آمریکا را نمی‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سید مهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی الغدیر در جمع نمازگزاران با توصیه به تقوی الهی و رعایت حقوق یکدیگر، اظهار کرد: جاهلیت یعنی آگاه به فرامین الهیت نبودن و رفتار جاهلی یعنی عمل نکردن به فرامین خداوند که مربوط به کفار است، که تصوراتی نسبت به خداوند دارند و برای او شریک قائل هستند.

وی افزود: مسلمانان به خدا واحد اعتقاد دارند ولی اندیشه جاهلیت معتقد به چند خدایی است و احکام الهی را نمی‌پسندند، و رفتار جاهلی دارند، حتی در زمان حاضر که در رفتار و کردار برخی مشهود است، خود‌آرایی نوعی از رفتار جاهلی است که زنان خود را برای دیگران می‌آرایند.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: رفتار و تعصب جاهلیت در آخر زمان سخت‌تر است و باید معرفت را افزایش داد و به سرچشمه معرفت، اهل بیت(ع) نزدیک شد تا از جاهلیت دور شد، امروز عصر تمدن و تکنولوژی است و مدنیت بدون اسلام جاهلیت محض و سخت‌تر از جاهلیت قبل از اسلام است، داعش جاهلیت مدرن بوده، کشتار دست‌جمعی و استفاده از سلاح اتمی جاهلیت مدرن قرن حاضر است.

وی با اشاره به میلاد فاطمه معصومه(س) و آغاز هفته کرامت، خاطرنشان کرد: این دهه که با ولادت کریمه اهل بیت(ع) آغاز و تا ولادت ثامن‌الحجج(ع) ادامه دارد، افتخار مازندران بوده که محل حضور امام‌زادگان است و رتبه سوم را در این رابطه دارد و مردم ولایت‌مدار استان میزبان این افراد بودند.

امیری‌ارجمند از حضور 800 زائر حرم تا حرم که از مشهد مقدس حرکت کردند و به پابوس حضرت معصومه(س) رفتند در شهرستان خبر داد و گفت: این زائران دو روز مهمان مازندران و شهرستان نور هستند که امیدواریم میزبان خوبی برای آنان باشیم.

وی به دیدار اقشار مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب، و بیانات معظم‌له اشاره کرد و افزود: ایشان دغدغه معیشت مردم را دارند، در قضیه برجام هم فرمودند هشدار داده بودم که برجام به فرجام ختم نمی‌شود و تحریم‌های ظالمانه لغو نشد.

امام جمعه شهرستان نور اضافه کرد: قرار بود پس از تأیید بازرسان سازمان ملل مبنی بر اجرای تعهدات، آمریکا هم به تعهدات خود عمل کند که این کار انجام نشد، نگاه آنان زیاده‌خواهی و سلطه‌طلبی است و بنا دارند کدخدایی کنند، اما ملت ایران با رهبری امام خامنه‌ای و اطاعت از ائمه اطهار اجازه کدخدایی را به دشمنان اسلام نمی‌دهد.

وی در آستانه شهادت زائران مکه در منا، ادامه داد: عربستان سعودی که ادعای خادم‌الحرمین را دارد، نوکری آمریکا و اسرائیل را می‌کند و به اسم خادم‌الحرمین به حرمین و اسلام خیانت می‌کند، این دشمنان اسلام برای از بین بردن اسلام و جبهه مقاومت همه‌گونه تلاش می‌کنند.

امیری‌ارجمند اظهار کرد: تروریست‌ها در حلب سوریه در محاصره جبهه مقاومت قرار گرفتند اما دشمنان اسلام به آنان کمک می‌کنند و با دادن اطلاعات آنان را از اهداف جبهه مقاومت مطلع می‌کنند و به اسم ائتلاف ضد تروریست بمب‌ها را بر روی مردم بی‌گناه می‌ریزند.

وی با توصیه به مسؤولان برای دقت در گفتار و رفتار، گفت: سخنگوی دولت به یکی از مدیران عزل شده لقب امانتدار نظام را می‌دهد، این در شأن مسؤول نظام اسلامی نیست که این افراد را امانتدار و ذخیره اسلام معرفی کنند این اسلام و دینداری نیست، این عیب از مسلمانی ما است.