جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مسابقات شطرنج جام رمضان ساری پایان یافت/ 75 درصد بازیکنان دارای ریتینگ بودند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسابقات شطرنج جام رمضان ساری پایان یافت/ 75 درصد بازیکنان دارای ریتینگ بودند

مسابقات شطرنج جام رمضان ساری در حالی برگزار شد که 75 درصد بازیکنان شرکت‎کننده در این دوره از رقابت‌ها دارای ریتینگ(درجه) بودند.

مسابقات شطرنج جام رمضان ساری پایان یافت/ 75 درصد بازیکنان دارای ریتینگ بودند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مسابقات شطرنج جام رمضان ساری با حضور 96 بازیکن از شهرهای مختلف مازندران و چند استان دیگر، از 12 اردیبهشت‌ماه جاری در هتل نوید ساری آغاز و پس از 9 دور رقابت، سحرگاه امروز با تجلیل از نفرات برتر به کار خود پایان داد.

بخش اختتامیه با حضور شرکت‌کنندگان و خانواده‌های آنها همچنین با حضور افتخاری آرین غلامی قهرمان چندین دوره مسابقات جهانی و آسیایی و استاد بین‎المللی که سال 95 در تقویم شطرنج مازندران به نام این بازیکن 15 ساله ثبت شده است، برگزار شد.

غلامی در صحبت کوتاه خود اظهار امیدواری کرد که بتواند روزی مربی برتر شطرنج جهان شود، او کلاس نهم خود را به اتمام رسانده و 9 سال است که شطرنج بازی می‌کند.

در این مراسم، یکی از پیشکسوتان شطرنج مازندران به نام میرمحمود علوی، کتاب‌های مختلف شطرنج را به آیندگان رده‌های سنی حاضر در مسابقات شطرنج جام رمضان اهدا کرد.

فاطمه خدادادی، تیام ابراهیمی، آریانا شکریان، ستاره سبطرسول، نهال قاسمی، امیررضا عباس‎نژاد، محمدجواد خورشیدی، رهام یوسفی، آرمین مهدوی و ابوالفضل ولایی از آیندگان شطرنج مازندران هستند.

سطح مسابقات مورد رضایت شرکت‌کنندگان بود و از 96 بازیکن حاضر در این رقابت‌ها، 72 نفر دارای ریتینگ بودند، مرتضی امیرخانلو نیز بیشترین افزایش واحد ریتینگ را با 105.2 واحد به‎دست آورد.

جایزه نفر نخست پیشکسوتان جام شطرنج ساری به میرمحمود علوی تقدیم شد، مطهره اسدی نیز نفر نخست بانوان را از آن خود کرد، علی قلی‌پور نیز نفر نخست بازیکنان بدون ریتینگ حاضر در مسابقات شد.

جایزه نفر نخست زیر 8 و 10 سال رقابت‌ها به‌ترتیب به ابوالفضل ولایی و آرمین مهدوی تقدیم شد، محمد اندایشگر نیز به‌عنوان بازیکن اخلاق معرفی شد.

جوایز بخش اصلی مسابقات نیز به نفرات اول تا ششم رقابت‌ها اهدا شد؛ جعفر(احمد) خمیسی با 7.5 امتیاز قهرمان جام رمضان سال 95 ساری شد، مهدی غلامی، آرمین خواجوی و کیان مشمولی هر کدام با 7 امتیاز و براساس رتبه‎بندی‌های لحاظ شده، به‎ترتیب دوم تا چهارم شدند، شاهین مهندسی و مهدی فلاح نیز هر کدام با 6.5 امتیاز، به‌ترتیب پنجم و ششم شدند.

به گزارش فارس، نفرات اول تا ششم رقابت‌های شطرنج جام رمضان ساری، به‎ترتیب 700، 550، 400، 300، 200 و 100 هزار تومان هدیه نقدی دریافت کردند، نفرات نخست سایر بخش‎ها نیز هرکدام 100 هزار تومان دریافت کردند.

مسابقات جام رمضان در سایر شهرهای مازندران از جمله قائم‌شهر و جویبار نیز برگزار می‎شود که علاقه‎مندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت‌های شطرنج هیأت‌های یادشده مراجعه کنند، مسابقات جام رمضان ساری به‎صورت «ریتد» برگزار شد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
خواهشمند است پیگیری فرمایید چرا ریتینگ افرادی که... علی ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ ۲۳:۲۴

علی
خواهشمند است پیگیری فرمایید چرا ریتینگ افرادی که در مسابقات ریتد جام رمضان موفق به کسب ریتینگ شدن هنوز به فیده اعلام نشده است.
پسرم در این مسابقات موفق به کسب ریتینگ شده است لازم به ذکر است مسابقات ریتد جام رمضان قایمشهر که بعد از ساری برگزار شد به فیده اعلام و اعمال شده است
پست شده در ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ ۲۳:۲۴