سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مردم 28 میلیارد تومان به بقاع متبرکه مازندران کمک مالی کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم 28 میلیارد تومان به بقاع متبرکه مازندران کمک مالی کردند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت: سال گذشته در راستای اجرای طرح مودت از سوی مردم 28 میلیارد تومان به پروژه‌های عمرانی بقاع متبرکه و امام‌زادگان مازندران کمک مالی شد.

مردم 28 میلیارد تومان به بقاع متبرکه مازندران کمک مالی کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در جلسه ستاد عالی هفته وقف استان مازندران در محل اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اظهار کرد: وقف سنت حسنه و ماندگاری است که در جامعه مغفول مانده و نیازمند احیا و معرفی به مردم است.

وی با بیان اینکه همه ما مدیون سنت حسنه وقف هستیم، افزود: اوقاف حضوری دائمی در کنار نیازمندان جامعه دارد که این‌ها همه از برکت وقف است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از وقف به عنوان تفسیر عملی قرآن‌کریم اهل‌بیت (ع) یاد کرد و ادامه داد: وقف نام، یاد و اموال انسان‌ها را حتی با بعد از مرگ واقف زنده نگه می‌دارد و همیشه در بین مردم و نیازمندان وجود دارد.

این مسئول با بیان اینکه مردم مازندران در مشارکت امور خیر، کمک به ساخت و ساز بقاع متبرکه و... در سطح بالایی قرار دارند، ادامه داد: سال گذشته در راستای اجرای طرح مودت از سوی مردم 28 میلیارد تومان به پروژه‌های عمرانی بقاع متبرکه و امام‌زادگان مازندران کمک مالی شد.

علیزاده با بیان اینکه اگر وقف در جامعه ترویج شود بسیاری از مشکلات و معضل‌های کشور برطرف می‌شود، تصریح کرد: سازمان اوقاف افتخار دارد به برکت اهل‌بیت و ولایت‌فقیه با پیاده‌سازی سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه از سنتی‌ترین دستگاه به مدرن‌ترین دستگاه اجرایی کشور تبدیل شده است.

وی در پایان گفت: تمامی اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه استان مازندران در سامانه جامع قرار گرفته و حتی ریزترین هزینه‌ها و اجرای نیت واقف در این سامانه ثبت می‌شود.