جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

مدیر بنیاد شهید مازندران:فرهنگ حماسه سوم خرداد بایددر جامعه نهادینه شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیر بنیاد شهید مازندران:فرهنگ حماسه سوم خرداد بایددر جامعه نهادینه شود

فرهنگ حماسه سوم خرداد بایددر جامعه نهادینه شود.عباسعلی رضاییˈ روز چهارشنبه در آستانه سوم خرداد، سالروز حماسه فتح خرمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: فتح خرمشهر یک فتح عادی نبود، بلکه خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی اظهار داشت: رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس با اقتدار به مولای خویش دلیرانه و شجاعانه دشمنان اسلام، انقلاب و نظام را به خاک ذلت کشاندند.

او افزود: بازخوانی و ترسیم واقعی این رخداد عظیم و تاریخی باید برای نسل های امروز انقلاب و آیندگان این سرزمین تبیین شود.

مسوول کمیته ایثارگران ستاد گرامیداشت سوم خرداد مازندران گفت: حماسه سوم خرداد که حاصل ایثارگری شهیدان، جانبازان و آزادگان سرافراز بوده، اوج اقتدار یک ملت را به نمایش گذاشت و برگ زرینی را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به ثبت رساند.

وی با اشاره به اینکه رشادت ها، جانفشانی ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام بویژه ملت ولایتمدارمان در آزادسازی خرمشهر ستودنی است، افزود: امروز فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه خودباوری در وجود تمامی آحاد جامعه باید نهادینه شود.

او حماسه تاریخی فتح خرمشهر را یکی از بیادماندنی ترین دوران دفاع مقدس ذکر کرد و ادامه داد: باید از این حماسه بزرگ که با رشادت و جانفشانی فرزندان برومند میهن اسلامی همراه بوده درک واقعی نموده و با فرهنگ سازی از حماسه آفرینان سوم خرداد تعریف جامع و کامل کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: ملت بزرگ ایران با تاسی به روح ایمان، خودباوری و اتکا به خداوند متعال و با تبعیت از رهنمودهای دلسوزانه مقام معظم رهبری به سوی قله های پیشرفت گام برخواهد داشت و در رسیدن به این مسیر دشمنان اسلام ، انقلاب و نظام را مایوس و ناامید خواهد کرد.