سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

مجوز طرح مطالعاتی راه‌آهن بابل ـ سوادکوه صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مجوز طرح مطالعاتی راه‌آهن بابل ـ سوادکوه صادر شد

حسین نیازآذری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بابل اظهار داشت: در نشستی که به اتفاق حجت‌الاسلام ناصری دیگر نماینده مردم بابل در مجلس شورای با وزیر راه و شهرسازی تشکیل شد پیرامون توجه به کنارگذر جنوبی و کمربندی شمال بابل تاکید شد.

وی افزود: در این نشست با دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد به‌زودی یک لاین کمربندی جنوبی بابل برای کاهش ترافیک به بهره‌برداری برسد.

نیازآذری بیان داشت: در بودجه سال جاری 72 میلیارد تومان ردیف اعتباری برای کمربندی جنوبی بابل در نظر گرفته شد که اعتبار چندانی به این پروژه اختصاص نیافت.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در این نشست 15 میلیارد تومان اعتبار برای آزادسازی و آسفالت یک لاین کمربندی جنوبی بابل پیشنهاد شد که وزیر راه و شهرسازی با درخواست دو نماینده مردم بابل در مجلس موافقت کرد.

نیازآذری تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان بابل حدود 15 کیلومتر با راه‌آهن سوادکوه و قائمشهر فاصله دارد از وزیر راه و شهرسازی درخواست کردیم مطالعه و اجرای اتصال راه‌آهن سوادکوه به بابل را عملیاتی کند که آخوندی از مدیرعامل راه‌آهن کشور خواست در کوتاه‌ترین زمان ممکن این موضوع محقق و اجرایی شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی از دستور ویژه وزیر راه و شهرسازی برای تامین قیر مورد نیاز آسفالت کمربندی شمال که توسط شهرداری بابل در حال اجرا است، خبر داد.