جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

مازندران میزبان کنفرانس ملی بهداشت،ایمنی و محیط زیست صنعت ساختمان شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مازندران میزبان کنفرانس ملی بهداشت،ایمنی و محیط زیست صنعت ساختمان شد

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت که این استان میزبان کنفرانس ملی بهداشت، ایمنی و محیط زیست در صنعت ساختمان شد.

مازندران میزبان کنفرانس ملی بهداشت،ایمنی و محیط زیست صنعت ساختمان شد

مهران فرصت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود : این کنفرانس پنجم و ششم دی ماه سال جاری در محمودآباد در غرب مازندران برگزار می شود.
وی از وزیران راه و شهرسازی، تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست به عنوان مهمانان ویژه این کنفرانس ملی نام برد.
وی علت انتخاب مازندران به عنوان میزبان این کنفرانس ملی را پایلوت قرارگرفتن این استان برای مبحث دوازده مقررات ملی ساختمان و اچ اس ای اعلام کرد.
به گفته فرصت با توجه به اقدامات صورت گرفته در استان ، مازندران از سوی وزارت راه و شهرسازی به عنوان پایلوت اچ اس ای HSE و پایلوت مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان در کشور انتخاب شد.
وی اضافه کرد: صنعت ساختمان از صنایع مهم و تاثیر گذاردرسطح کشور است که نقش نیروی انسانی در احداث ساختمان ها این صنعت را از منظر اجتماعی حائز اهمیت کرد.
به گفته وی با اشاره به آمار بالای مرگ و میر و نقص عضو کارگران و مهندسان در کارگاه های ساختمانی و رعایت مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان و ضوابط و مقررات برای برقراری ایمنی و بهداشت عمومی برای کارگران در هنگام فعالیت ساختمانی ضروری است.
رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران تعداد دستگاه ها و سازمانها ،نبود سیستم نظام مند و یکپارچه را مهمترین علت اجرای اچ اس ای در صنعت ساختمانی دانست.
فرصت افزود :سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران همواره از سازمان های پیشرو در رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان است و با رویکرد رسالت اجتماعی درامورحرفه ای ، همواره توجه ویژه ای به اجرای مبحث دوازدهم و بیستم مقررات ملی ساختمان داشت.
وی تشکیل کمیسیون ایمنی و حفاظت کار در هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان در مازندران در سال 91 را مهمترین دلیل پایبندی این سازمان برای رعایت قوانین و مقررات ملی ساختمان اعلام کرد.
به گفته وی سال گذشته 17 هزار کارگر ساختمانی و 10 هزار مهندس ساختمان آموزش ایمنی ساختمان را فرا گرفتند.
در هفت ماهه اول سال 95 حدود 50 کارگر در مازندران براثر حوادث کار جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد کاهش داشت که بیشترین مرگ کارگران در حوادث کار در صنعت ساختمانی است.
در این استان 62 هزار کارگرماهر ساختمانی شناسایی شدند.