سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

قدمت طرح‌های هادی عباس‌آباد به 16 سال می‎رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

قدمت طرح‌های هادی عباس‌آباد به 16 سال می‎رسد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدامیر حسینی‌جو در نشست مشترک مسئولان بازرسی استان با مسئولان اجرایی مازندران در استانداری مازندران اظهار داشت: باید به جایگاه نظارتی توجه شود تا قابلیت‌های مسئولان، نیازمندی‌ها و خواسته‌های آنها مشخص شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که در اجرا به دلیل عدم تطابق قانون با اجرا وجود دارد، گفت: برای اجرای طر‎ح‌های هادی با برخی مشکلات قانونی مواجه هستیم که نیاز است به این بخش توجه شود.

فرماندار عباس‌آباد به مشکلاتی که در اجرای طرح هادی در این منطقه وجود دارد اشاره کرد و گفت: برخی از طرح‌های این منطقه حدود 16 سال نیمه‌کاره رها شده که برای اجرای این طرح‌ها با مفاد قانونی که وجود دارد دچار مشکل می‌شویم.

این مسئول گفت: برای اجرای طرح جامع در حوزه طرح هادی عمر سه تا چهار سال این طرح‌ها تنها 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مجریان طرح به دلیل قوانین و عدم اجرای طرح‌های از قبل مانده دچار مشکل هستند.

وی با اشاره به مشکلاتی که شهرهای مازندران در حوزه درآمد دارند، گفت: نداشتن درآمد پایدار مهم‌ترین مشکل شهرهای استان است و بیشترین درآمد شهرداران در حوزه ساخت و ساز است.

حسینی‌جو در ادامه با اشاره به مشکلاتی که در حوزه نظارتی بر ساخت‌وساز وجود دارد، بیان داشت: این شهر با وسعت 340 کیلومتری بیش از 50 مرجع نظارتی در حوزه ساخت‌وساز و صدور پروانه کسب دارد که اگر سازمان بازرسی در این حوزه وارد شود مسئولان اجرای دچار مشکل می‌شوند.

وی با اشاره به همکاری شهرداران در فعالیت‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: پس از پرداخت و همکاری شهرداری‌ها در فعالیت‌های فرهنگی در حوزه بازرسی مشکلاتی برای شهرداران به وجود می‌آید.

حسینی‌جو گفت: تعدد مسئولان تصمیم‌گیر، تنوع دستگاه نظارتی مشکلاتی را برای مسئولان اجرایی ایجاد می‌کند که نیاز است در این حوزه مسئولان بازرسی به کمک مسئولان شهری بیایند.

وی به مشکلاتی که فرمانداران در کمیته انطباق دارند اشاره کرد و گفت: شورا و شهردار مصوبه غیرقانونی را برای تصمیم‌گیری به فرمانداری ارجاع می‌دهند و این در حالی است که این هر دو نهاد درباره غیرقانونی بودن مصوبه اطلاعات کامل دارند و به نوعی فرمانداری را با مردم درگیر می‌کنند.

این مسئول تاکید کرد: نظارت بر عملکرد شهرداری و شورای باید در موعد مقرر انجام شود و گذشتن از زمان مقرر باعث چالش می‌شود.

این مسئول در پایان با دیگر مشکلاتی که فرمانداران در ارتباط با عزل و نصب شهرداران مواجه هستند، گفت: موضوع عزل شهردار به دلیل تصمیم‌گیری در کمیته انطباق، فرمانداران را دچار چالش می‌کند که نیاز است در این باره تصمیم‌گیری اثرگذاری انجام شود.