جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

فعالیت 2900 سوادآموز در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 2900 سوادآموز در آمل

عزت‌الله یداللهی اظهار داشت: نهضت سوادآموزی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، انقلاب فرهنگی بزرگی را در کشور ایجاد کرد تا پدیده شوم بی‌سوادی در کشور به سوی ریشه‌کنی گام بردارد.

وی با تاکید اینکه مسئله سوادآموزی به همراه تعلیم خواندن و نوشتن امری بسیار مهم بوده و از مؤثرترین عوامل ترقی، تکامل و پیشرفت انسان است، افزود: امام راحل با دوراندیشی ویژه خود در 7 دی ماه سال 1358 فرمان تاریخی تاسیس نهضت سوادآموزی را صادر کردند تا حرکات سازنده و گسترده‌ای برای از بین بردن بی‌سوادی انجام شود.

یداللهی با اعلام اینکه هم‌اکنون 2 هزار و 900 سوادآموز آملی در دوره‌های مختلف سوادآموزی، تکمیلی، تحکیم و انتقال در حال فعالیت و علم‌آموزی هستند، تصریح کرد: در دوره سوادآموزی یک هزار و 700 سوادآموز فعالیت داشته همچنین در دوره‌های تکمیلی، تحکیم و انتقال که همراه با پایان دوره ششم ابتدایی و ورود به مرحله راهنمایی است به ترتیب 200، 900 و 100 سوادآموز مشغول علم‌آموزی هستند.

رئیس سوادآموزی آموزش و پرورش آمل اذعان داشت: در هفته سوادآموزی نیز برنامه‌های متنوعی از سوی این اداره اجرا شد که از جمله آنها می‌توان به برپایی همایش چهره‌های موفق و آموزشیاران، نشست با فرماندار و رئیس ستاد راهبردی سوادآموزی آمل، مسابقه خاطره‌نویسی ویژه آموزشیاران، دیدار با امام جمعه، نشست با بخشداران و رؤسای ادارات، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران و غبارروبی گلزار شهدا اشاره کرد.

به گفته یداللهی، برنامه‌های مدونی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در این شهرستان با همکاری نهادها و دستگاه‌های مرتبط در آینده‌ای نزدیک در نظر گرفته شده است.