رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

علما و روحانیان ، سفیران نور و معنویت و از پیشگامان نهضت اسلامی ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

علما و روحانیان ، سفیران نور و معنویت و از پیشگامان نهضت اسلامی ایران

در آستانه دهه مبارک فجر وظائف وعاظ ، در بازخوانی اهداف والای انقلاب اسلامی بسیار مهم است.

علما و روحانیان ، سفیران نور و معنویت و از پیشگامان نهضت اسلامی ایران

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، آیت الله سید احمد خاتمی امروز در همایش بصیرت انقلابی روحانیان شهرستانهای بخش مرکزی مازندران در قائم شهر  علما و روحانیان را سفیران نور و معنویت و از پیشگامان نهضت اسلامی ایران دانست و در آستانه دهه مبارک فجر وظائف وعاظ را در بازخوانی اهداف والای انقلاب اسلامی بسیار مهم بیان کرد.
امام جمعه موقت تهران ، انقلاب اسلامی را هدیه خداوند نام برد و افزود: حفظ و نگهداشتن انگیزه های دینی و معنوی،  وحدت کلمه ، فرهنگ ولایت مداری و بصیرت ، حضور مداوم در صحنه ،  ثابت قدمی و پافشاری بر اصول انقلاب و مقاومت،  استکبار ستیزی ،  فرهنگ تواصیح به حق و صبر و توسل به آل و الله را از مصادیق شکر نعمت انقلاب اسلامی بر شمرد.
آیت الله سید احمد خاتمی ، ولایت فقیه را ستون مستحکم خیمه انقلاب اسلامی نام برد که عزت و عظمت جمهوری اسلامی به برکت ولایت و رهبری و پیروی ملت از  ولایت هست و  در تحقق این اصل ، مهم  فرهنگ ولایت مداری است نه ولایت شعاری که هیچ ارزشی ندارد.
حجت السلام والمسلمین معلمی امام جمعه قائم شهر نیز حاکمیت الهی ولایت فقیه را ودیعه الهی بیان کرد و گفت: پرهیز از اشرافی گری و استکبار ستیزی و استقلال طلبی از ماهیت واقعی این نظام اسلامی است .
دکنر ثنایعی راد معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم فاصله گرفتن از انقلابی گری و ارزشها و نیز انحراف دراهداف و آرمانهای امام و رهبری ، وجود تفکر لیبرالی و مشکلات اقتصادی و اجتماعی و بیکاری و معشیت را از  چالش های مهم جامعه دانست که رفع این معضلات بعنوان  مطالبات مردم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.    
دراین همایش امامان جمعه و جماعات مساجد شهرستانهای مرکزی مازندران و مسئولان ارشد ادارات کل تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه و سپاه کربلای مازندران حضور داشتند.