سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

عربستان و ترکیه داعش‌پرور هستند/ مردم منتظر برخورد با اختلاس‌گران هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

عربستان و ترکیه داعش‌پرور هستند/ مردم منتظر برخورد با اختلاس‌گران هستند

امام جمعه شهرستان نور گفت: عربستان و ترکیه داعش‌پرور هستند و با حمایت از گروه‌های تروریستی مردم بی‌دفاع را از بین می‌برند و هر وقت که در مضیقه قرار گرفتند تقاضای آتش‌بس می‌کنند.

عربستان و ترکیه داعش‌پرور هستند/ مردم منتظر برخورد با اختلاس‌گران هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سید مهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته در جمع نمازگزاران در مصلی الغدیر این شهرستان با توصیه به تقوی الهی، اظهار کرد: دنیا محل گذر است و قرارگاه نیست، پر از فتنه، گرفتاری و مشکلات است و باید کاری کرد که سرافرازانه خارج شد و این نیازمند خروج از غفلت است.

وی افزود: در سلسله مباحث عفاف و حجاب از حیا صحبت کردیم، دین، حیا و عقل سه اصل برای عفاف و حجاب است و زمانی که که جبرئیل به حضرت آدم ابلاغ کرد که از سه اصل دین، عقل و حیا یکی را انتخاب کند، حضرت آدم عقل را انتخاب کرد و گفت، عقل را می‌پذیرم بنابراین عقل سبب دینداری و حیا هم می‌شود و این سه لازم و ملزوم هم هستند.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: همه انسان‌ها صاحب عقل هستند و باید با استفاده از عقل حیا و عفاف را رعایت و دین‌داری کنند تا رستگار شوند.

این مسؤول به مناسبت 13 آذر که روز جهانی معلولان نام‌گذاری شد اشاره کرد و ادامه داد: به عموم مردم و خیران توصیه و یادآوری می‌کنیم که به خانواده معلولان و خود معلول توجه بیشتر داشته باشند و در حد توان جامعه معلولان را مساعدت کنند.

16 آذر روز دانشجو از دیگر مناسبت‌های مورد اشاره امام جمعه شهرستان نور بود که با بیان تاریخ به شهادت دانشجویان در سال 32 پرداخت و اظهار کرد: دانشجویان باید در همه عرصه‌ها تعلیم و تزکیه، آموزش دین و ... شرکت و مشارکت داشته باشند، انتظار بود روسای دانشگاه‌ها و دانشجویان در نماز جمعه حضور داشته باشند.

امیری‌ارجمند با اشاره به مسائل سیاسی و داخلی کشور، بیان کرد: اختلاف‌افکنی از سوی هر کسی که صورت پذیرد خلاف شأن انسانیت است، باید ما دست‌ها را به هم گره بزنیم، اتحاد خود را بیشتر کنیم و جلوی سوء‌استفاده دشمنان را بگیریم، حوادث به وجود آمده نیازمند پاسخ است ولی نباید بزرگ‌نمایی کرد و سبب خوراک‌دهی دشمنان نظام و انقلاب و اسلام شد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: همان‌گونه که معظم‌له فرمودند در بحث برجام عجله صورت گرفت، اگر عجله نمی‌شد امروز آمریکا به خود اجازه نمی‌داد که قانون داماتو را تمدید کند.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: نگاه روشنفکرانه این نیست که روی پرچم آمریکا و اسرائیل عبور نکنیم، تمدید تحریم‌ها تا 10 سال آینده تائید فرمایش رهبری بر عدم اعتماد و اطمینان به آمریکا و دولتمردان آمریکایی است، اینها اهل منطق و تمدن نیستند اهل بربریت و وحشی‌گری‌اند، با حمایت از تروریست‌ها و نا امن کردن منطقه، ایران را متهم به ناامنی می‌کنند که از جبهه مقاومت و مردم مظلوم حمایت می‌کنند.

این مسؤول اظهار کرد: عربستان و ترکیه خود داعش‌پرور هستند و با حمایت از گروه‌های تروریستی مردم بی‌دفاع را از بین می‌برند و هر وقت که در مضیقه قرار گرفتند تقاضای آتش‌بس می‌کنند تا تجدید قوا کنند، با سپر انسانی از خود حفاظت می‌کنند و همین امر سبب کندی جبهه مقاومت شده است.

امیری‌ارجمند گفت: مصونیت‌ها هم حربه‌ای برای برخی‌ها شده و وزیر هم خود را مصون می‌داند، در برخی از کشور‌های خارجی اگر 20 دقیقه هواپیما تأخیر داشته باشد وزیر استعفا می‌کند، مسؤولان باید مردم را امیدوار کنند نه اینکه ناامید سازند، بحث اختلاس‌ها و حقوق‌های نجومی هنوز اتفاقی نیفتاد، باید هر چه سریع‌تر تکلیف روشن شود و مردم نتیجه را ببینند.