جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

شهید آوینی و مرحوم سلحشور پیش‌قراولان فرهنگی کشور هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

شهید آوینی و مرحوم سلحشور پیش‌قراولان فرهنگی کشور هستند

امام جمعه نکا گفت: شهید آوینی و مرحوم سلحشور از پیش‌قراولان فرهنگی کشور محسوب می‌شدند که با هنر خود، در ترویج فرهنگ اسلامی و دینی تلاش کردند و اکنون نیز باید با بزرگداشت نام و یادشان در ترویج این فرهنگ تلاش شود.

شهید آوینی و مرحوم سلحشور پیش‌قراولان فرهنگی کشور هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لائینی، امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت: رهبر معظم انقلاب امسال در رابطه با اقتصاد مقاومتی با تاکید بر وارد عمل وارد شدن و با انتخاب سال 1395 به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» همگان را به عملیاتی کردن این مهم سفارش کردند که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که توسط رهبری تبیین شد بر عهده قوای سه‌گانه اعم از قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضاییه است و در این راستا مردم نیز باید به کمک دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه آمده و با تمام توان در اجرای اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

خطیب جمعه نکا همچنین به سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی و روز فناوری هسته‌ای اشاره کرد و گفت: 20 فروردین‌ماه در تقویم کشور روز قطع رابطه آمریکا با ایران بوده است و از همان اوایل انقلاب این قطع وابستگی ایران به آمریکا و ابرقدرت‌های جهان آغاز شد و مردم در طول انقلاب با تکیه بر توانایی‌های خود، انقلاب را به این جایگاه والا در جهان رساندند.

محمدی‌لائینی ادامه داد: همین اقدام علیه آمریکا و قطع رابطه ایران با این شیطان بزرگ، موجب شد تا کشورمان به پیشرفت‌های علمی فراوانی در زمینه‌های مختلف صنایع هسته‌ای و علمی دست یابد و این روز یعنی 20 فروردین‌ ماه به عنوان روز فن‌آوری هسته‌ای نامیده شود.

وی افزود: 20 فروردین ماه و روز فن‌آوری هسته‌ای، روز پیشرفت و تعالی ایران اسلامی با استفاده از توان دانشمندان داخلی است و فرزندان این مرز و بوم با برخورداری از توان داخلی و تکیه بر توانمندی‌های خود توانستند موجب اقتدار بیش از پیش ایران اسلامی در سطح بین‌المللی شده و با این فناوری هسته‌ای، شعار «ما می‌توانیم» معنا شد.

امام جمعه نکا در ادامه خطبه‌های امروز خود با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید آوینی، یادآور شد: شهید آوینی و مرحوم سلحشور که امروز چهلمین روز رحلت آن مرحوم است، از پیش‌قراولان فرهنگی کشور محسوب می‌شدند که با هنر خود، در ترویج فرهنگ اسلامی و دینی تلاش کردند و اکنون نیز باید با بزرگداشت نام و یادشان در ترویج این فرهنگ تلاش شود.

محمدی‌لائینی با تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه رجب، از این ماه به عنوان ماه توبه و استغفار و طلب بخشودگی از جانب خداوند، عبادت و بندگی، راز و نیاز و دعا و استغفار نام برد و افزود: روزه گرفتن در این ماه براساس روایات اعلام شده، موجب رضایت و خشنودی خداوند و دوری از غضب الهی می‌شود.

وی همچنین درباره اعمال لیلة‌الرغائب توصیه‌هایی به جوانان و آحاد جامعه داشت و اظهار کرد: شب جمعه اوّل ماه رجب، لیلة‌الرغائب نام‌گذاری شده که اعمالی برای این شب وارد شده است که امیدواریم جوانان در به‌جا آوردن این اعمال تلاش کرده و در مراسم اعتکاف نیز همچون گذشته حضور چشم‌گیر داشته و در تزکیه نفس و مبارزه با نفسانیات خود گام بردارند.

امام جمعه نکا در پایان با تاکید بر رعایت تقوای الهی گفت: خدای بزرگ می‌فرمایند: «کسانی که گفتند خدا و سپس استقامت کنند، پس ترس و خوفی برای‌شان نیست و اینان اهل بهشت هستند» و لذا خودم و شما را به رعایت تقوای الهی توصیه می‌کنم تا باید با رعایت تقوا که بهترین راهکار و راهبرد برای پاک زیستن و پاک مردن است، به مبارزه با نفس رفته و با رعایت پرهیزکاری، مقرب درگاه الهی شویم.