جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

شرکت 1723 بهشهری در مراسم اعتکاف - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت 1723 بهشهری در مراسم اعتکاف

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر با اشاره به اعتکاف یک‌هزار و 723 بهشهری در سال‎جاری، گفت: مساجد جامع، شریفیه رستم‌کلا، جامع خلیل‌شهر، مسجد جامع و امام علی (ع) زاغمرز و مساجد جامع رکاوند و حسین‌آباد شاهد حضور معتکفان بودند.

شرکت 1723 بهشهری در مراسم اعتکاف

حجت‎الاسلام سیدمحمد بابایی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بهشهر، اظهار کرد: ماه پُرفضیلت رجب را بیشتر با «ایام‌البیض» یا اعتکاف می‎شناسیم که در این راستا هر ساله مساجد زیادی میزبان معتکفان می‎شوند.

وی با اشاره به اعتکاف یک‌هزار و 723 بهشهری در سال‎جاری، افزود: مساجد جامع، شریفیه رستم‌کلا، جامع خلیل‌شهر، مسجد جامع و امام علی (ع) زاغمرز و مساجد جامع رکاوند و حسین‌آباد شاهد حضور معتکفان این شهرستان بودند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر حضور جوانان در مراسم اعتکاف، تصریح کرد: اعتکاف ازجمله برنامه‌های فرهنگی کشور است که نمونه آن در هیچ جا وجود ندارد و کمترین ثمره این مراسم الهی که انسان بتواند سه ‌روز از تمام مظاهر مادی دنیا دست بکشد و تمام علایق و لذت‌های دنیوی را کنار بگذارد را می‌توان در سبک زندگی اسلامی ایرانی به‌وضوح مشاهده کرد.

این مسئول با بیان اینکه شاید گرفتاری‌های روزمره نگذارد که انسان به برخی از مسائل معنوی توجه کند، گفت: اعتکاف فرصت دوباره اندیشیدن از آغاز حیات تا مرگ را در انسان تازه می‌کند.

بابایی با اشاره به توطئه‎های دشمنان برای به انحراف کشاندن جوانان، خاطرنشان کرد: اگر معنویت از آدمی برداشته شود، دیگر از انسانیت اثری مشاهده نمی‌شود و مانند مرده‌ای است که فقط در میان دیگر مخلوقات راه می‌رود، لذا اعتکاف در واقع احیای تفکر و زنده نگه‎داشتن اندیشه است.

وی اعتکاف را آمادگی برای سربازگیری امام عصر (عج) توصیف و بیان کرد: وعده خداوند این است که ظهور مهدی موعود (ع) به‎یقین اتفاق می‌افتد، اما از آنجایی که سرنوشت هر قوم به دستان همان قوم است، لذا هر فردی باید در این برنامه‌ها خود را برای سربازی در رکاب حضرت ولی‌عصر (عج) مهیا کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر در پایان گفت: ظهور تنها با شعار دادن و دعا کردن اتفاق نمی‌افتد، لذا تا جایی که می‌توانیم باید با اعمال خود زمینه‌ساز ظهور شویم و هرگاه بشریت با قلبی پاک و سلیم خواستار ظهور شود، به‎یقین چشم‌های ما به خورشید جمال عزیز فاطمه (س) روشن می‎شود.

انتهای پیام/86001/خ30