جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

شرکت های تعاونی بانوان مازندران مکانی برای عرضه تولیدات ندارند - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت های تعاونی بانوان مازندران مکانی برای عرضه تولیدات ندارند

' علی بابایی ' امروز به خبرنگار ایرنا گفت : بر اساس قانون، شهرداری ها موظف به تامین فضای لازم برای برپایی بازارچه عرضه تولیدات بانوان هستند ولی متاسفانه تاکنون شهرداری های مازندران برای در اختیار گذاشتن چنین فضای رایگانی همکاری نکرده اند.

وی افزود : هم اکنون از 13 هزار و 504 شرکت تعاونی موجود در مازندران یکهزار و 294 شرکت مربوط به بانوان است.

شرکت های تعاونی بانوان به شرکت هایی اطلاق می شود که 70درصد سهام آن مربوط به بانوان بوده یا به همین تعداد اعضای آن را بانوان تشکیل دهند.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیشترین فعالیت شرکت های تعاونی بانوان استان را در زمینه تولید پوشاک ، بافت فرش و صنایع دستی دانست و گفت : تولیدات زنان شرکت های تعاونی نیاز به مکانی برای عرضه و فروش دارد.

وی همچنین اندک بودن سرمایه اعضای تعاونی برای آغاز کار و پرداخت نشدن تسهیلات ارزان قیمت را از جمله مشکلات پیش روی فعالیت شرکت های تعاونی زنان برشمرد.

بابایی به افزایش علاقه مندی بانوان برای ایجاد و حضور در شرکت های تعاونی اشاره و تصریح کرد : فضا و بسترهای لازم برای حضور بانوان در این عرصه باید فراهم شود.

وی از تشکیل 15 شرکت تعاونی زنان در هشت ماهه امسال خبرداد و گفت: زمینه اشتغال 756 زن با راه اندازی این شرکت ها فراهم شده است.

چهار هزار و 614 زن عضو این شرکتهای تعاونی هستند .

{jcomments off}