جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

شبکه‌های فرسوده برق مهم‌ترین مشکل آبرسانی در محمودآباد است - نمایش محتوای خبر

 

 

شبکه‌های فرسوده برق مهم‌ترین مشکل آبرسانی در محمودآباد است

مدیر امور آب و فاضلاب شهری غرب مازندران با اشاره به اینکه شبکه‌های فرسوده برق در سطح شهر به عنوان مهم‌ترین مشکل است، گفت: ما در تأثیر شبکه‌های فرسوده برق هستیم که در زمان طوفان به شاخه‌های درخت‌گیر کرده یا با افتادگی تیرهای برق این قطعی به وجود آمده و باعث بروز مشکل می‌شود.

شبکه‌های فرسوده برق مهم‌ترین مشکل آبرسانی در محمودآباد است

عبدالهاشم رضاپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان محمودآباد با بیان اینکه همه چاه‌های سطح شهر مجهز به پمپ هستند، اظهار کرد: چاه‌ها دارای پمپ‌هایی هستند که با برق کار می‌کنند و در زمان بحرانی و قطعی برق به‌ویژه طولانی مدت دچار مشکل شده و چاه‌ها از مدار خارج و ما برای تأمین آب دچار مشکل می‌شویم.

وی بیان کرد: سیاست وزارت نیرو به‌ویژه اداره آب به سمتی است که ما بتوانیم دست‌کم نیازها را در زمان قطعی برق و بحران داشته باشیم.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری غرب مازندران با اشاره به اینکه در سطح شهرستان دارای 6 حلقه چاه هستم، افزود: از این تعداد چهار حلقه چاه و ایستگاه پمپاژ اصلی شهر بر روی آنها دیزل ژنراتور نصب شده تا در زمان قطع برق آب مصرفی مشترکان را تأمین کند.

رضاپور یادآور شد: چاه افتتاح شده نزدیک به 45 لیتر در ثانیه آب وارد شبکه کرده که این میزان، آب یک‌هزار و 800 مشترک را در زمان بحران تأمین می‌کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کل هزینه نصب دیزل از خرید تا راه‌اندازی به روی چاه‌ها 170 میلیون تومان است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری غرب مازندران با بیان اینکه از مهم‌ترین تجهیزات برای نصب دیزل را تابلو چنج‌روور است، افزود: اصل کار این تابلو زمانی است که برق سراسری قطع شده و این دیزل به‌طور اتومات وصل شده و دیزل راه می‌افتد که هزینه نصب این تابلو بین 7 تا 8 میلیون تومان است.

رضاپور با اشاره به اینکه شبکه‌های فرسوده برق در سطح شهر به عنوان مهم‌ترین مشکل است، گفت: ما در تأثیر شبکه‌های فرسوده برق هستیم که در زمان طوفان به شاخه‌های درخت‌گیر کرده یا با افتادگی تیرهای برق این قطعی به وجود آمده و باعث بروز مشکل می‌شود.

وی اضافه کرد: در سطح شهرستان 15 هزار مشترک آب داریم که بیش از 20 هزار خانوار را شامل می‌شود.

مدیر آب و فاضلاب محمودآباد با تأکید بر اینکه مشارکت مردم را در مصرف آب بسیار تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: اگر مردم در این زمینه به ما کمک نکنند ما تبعاً دچار مشکل می‌شویم؛ چرا که ظرفیت ما در بخش تأمین آب محدود است و در این زمینه با ایجاد فرهنگ‌سازی مناسب در بستر شهر به صورت فراگیر و جدی عمل می‌کنیم.

رضاپور با اشاره به  اینکه کل ظرفیت تأمین آب چاه‌ها در سطح شهر که 190 لیتر در ثانیه است، افزود: ظرفیت‌ دیزل‌های موجود بر روی چاه‌های نصب شده 127 لیتر در ثانیه است تا در مواقع لزوم آب را برای مشترکان پمپاژ کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 7 هزار متر مکعب ظرفیت مخزن زمینی، 300 هزار متر مکعب مخزن هوایی و ظرفیت ایستگاه پمپاژ 200 لیتر در ثانیه است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری غرب مازندران در پایان گفت: با فرهنگ‌سازی مناسب، درست و بهینه مصرف کردن آب هم مخازن در بحث تأمین آب دچار مشکل نمی‌شوند و همچنین مردم بابت آب مصرفی هزینه زیادی نخواهند داد.