جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

سهم کودکان در مطبوعات کشور افزایش یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

سهم کودکان در مطبوعات کشور افزایش یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی جشنواره ملی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی کودک و نوجوان، محمد دامادی در مورد برگزاری این جشنواره به میزبانی مازندران گفت: همان‌طور که برگزاری همایش سرمایه‌گذاران در استان فرصت خوبی برای پیشرفت است و سبب آشنایی سرمایه‌گذاران با ظرفیت و شناخت آداب و رسوم مردم می‌شود، مسلما برگزاری جشنواره ملی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی کودک و نوجوان نیز می‌تواند دستاوردهای بسیاری در حوزه کودک و نوجوان فراهم آورد.

وی با اشاره به اینکه استفاده مناسب از فضای جشنواره لازم است، افزود: برگزاری این جشنواره سبب می‌شود تا خلاقیت کودکان شناسایی و به معرض نمایش گذاشته شود و با معرفی آثار برتر زمینه معرفی در سطح ملی نیز به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه جامعه رشد نخواهد کرد مگر اینکه از دوران کودکی فرزندان خود را متناسب با هنجارهای آن پرورش دهیم، ادامه داد: فرزندان سرمایه‌های انسانی جامعه ما هستند که باید از سنین پایین در رشد و پرورش خلاقیت و استعدادهای آنان تلاش کنیم.

دامادی با انتقاد از اینکه در مطبوعات و رسانه‌های مجازی آن‌طور که لازم بود به حوزه کودکان پرداخته نشده است، افزود: اگر در نشریات ستون و صفحه‌ای نیز به کودکان اختصاص داده شود در توجه این قشر به مطبوعات تاثیر دارد.

وی تصریح کرد: مسلما کودکان با خرید روزنامه یا مجله‌ای که مطالبی درباره علاقه‌مندی‌های آنان نوشته شده است با نگاه به صفحات مختلف آن نسبت به مسایلی که برای رشد و پرورش آنها لازم است نیز آشنایی پیدا می‌کنند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد و فرهنگ بیان داشت: در صورتی که ارتقای فرهنگی در جامعه پدید نیاید به پیشرفت اقتصادی نیز نمی‌رسیم.

وی بابیان اینکه تقویت فضای فرهنگی جامعه سبب شکل‌گیری نسلی پویا در آینده می‌شود، افزود: رسانه‌های بیگانه در قالب برنامه‌های مختلف کودک سعی دارند فرهنگ خود را به فرزندان ما القا کنند.

دامادی ادامه داد: مسایل فرهنگی از دغدغه‌های امام خمینی بود و لازم است در حوزه رسانه با توجه جدی به بخش کودک، بسترسازی مناسب برای شکل‌گیری شخصیت آنها نیز صورت گیرد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس با اشاره به اینکه فعالیت درحوزه کودک و نوجوان در ظاهر آسان است ولی در اصل نیاز به کار سخت و کارشناسی دارد، خاطرنشان کرد: مسئولان فرهنگی باید در این حوزه خوب کار کنند تا ارزش‌های انقلاب اسلامی حفظ شود.

وی اظهار داشت: همان‌طور که امام خمینی جوانان انقلابی و متعهد را پرورش دادند امروز نیز باید نیروهای نخبه کشور پرورش یابد تا نسل ما حفظ شود.

به گزارش فارس، یازدهمین جشنواره و نمایشگاه ملی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی کودک و نوجوان اول تا چهارم اردیبهشت سال جاری به میزبانی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران در ساری برگزار می‌شود.