جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

سهم اشتغال مازندران از بخش کشاورزی حدود 20 درصد است - نمایش محتوای خبر

 

 

سهم اشتغال مازندران از بخش کشاورزی حدود 20 درصد است

به گزارش ایرنا ، ˈ ولی الله فرزانه ˈ روز یکشنبه در مراسم تجلیل از تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی مازندران ، ارزش افزوده سالانه تولیدات استان را 16هزارو 500میلیارد تومان عنوان کرد و بیان داشت: سهم ارزش افزوده بخش کشاورزی استان از این مقدار 24 درصد است.

وی ادامه داد: سهم اشتغال استان مازندران در بخش صنعت شامل صنعت و معدن، آب ، برق و گاز و ساختمان 29 تا 30 درصد و سهم ارزش افزوده آن 19 درصد است.

معاون برنامه ریزی استانداری مازندران تصریح کرد: چشم انداز 20 ساله برای پیشرفت اقتصاد استان چند بعدی است و فقط کشاورزی نیست.

وی کشاورزی ، صنایع تبدیلی ، صنعت و معدن و گردشگری مازندران را عامل پیشرفت اقتصاد و درآمد مردم منطقه دانست و گفت: امروز لزوم ترویج دانش کشاورزی و تجربه موفق تولید کنندگان برتر مورد تناکید است.

فرزانه در ادامه با تاکید بر لزوم انجام سرشماری بخش کشاورزی مازندران ،گفت: آخرین سرشماری این بخش در کشور مربوط به سال 82 است که بر اساس مقررات امسال باید این سرشماری انجام شود.

وی گفت: در حال حاضر در هر استان یک دهستان به عنوان پایلوت سرشماری کشاورزی انتخاب شده است که دهستان ˈ بالا لیتکو امامزاده عبدالله آمل ˈ در استان مازندران انتخاب شد.

معاون برنامه ریزی استانداری مازندران گفت: امروز آمار و ارقام در بخش مقدار اراضی کشاورزی ، عملکرد محصولات کشاورزی در واحد سطح ، مقدار تولید، تعداد بهره بردار و دانش آنان برای برنامه ریزی این بخش ضروری است.

فرزانه در بخش دیگری به اجرای طرح هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: به رغم اینکه گرانی کمر مردم راشکست ،اما نتایج گرانی که همان اصلاح الگوی مصرف و افزایش قدرت خرید با بالا بردن مقدار و کیفیت تولیدات داخلی به عنوان اهداف تعیین شده طرح هدفمندی یارانه ها ،بدست نیامده است.

معاون برنامه ریزی استاندار مازندران گفت: امرزو آمار و ارقام واقعی به مزاق برخی ها خوش نمی اید اما بدانیم که برای رسیدن به توسعه ، باید برنامه ریزی های خود را بر پایه علم و دانش و واقعیت ها پی ریزی کنیم .

در این مراسم از 41 تن تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی مازندراتن که سه نفر از آنان نمونه ملی هستند تجلیل شد.