سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

دستور ویژه استاندار مازندران برای گسترش تیم تجسس مفقودان رودخانه هراز/ مهیا شدن 40 تیم تجسس - نمایش محتوای خبر

 

 

دستور ویژه استاندار مازندران برای گسترش تیم تجسس مفقودان رودخانه هراز/ مهیا شدن 40 تیم تجسس

فرماندار ویژه آمل با اشاره به دستور ویژه استاندار مازندران برای گسترش تیم تجسس مفقودان جان‌باخته سقوط مینی‌بوس در رودخانه هراز، گفت: 40 تیم تجسس از صبح امروز عملیات جست‌وجو را از سر می‌گیرند.

دستور ویژه استاندار مازندران برای گسترش تیم تجسس مفقودان رودخانه هراز/ مهیا شدن 40 تیم تجسس

احمد منفرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: حادثه دلخراش سقوط مینی‌بوس زائران کربلای حسینی از اهالی شهرستان فریدونکنار و زائری از آمل سبب دل‌آزرده شدن مردم مازندران و دیگر استان‌های کشور شده است.

وی با اشاره به سقوط مینی‌بوس در ساعت 13 و 40 دقیقه روز چهارشنبه مصادف با ایام اربعین حسینی به دره عمیق منطقه وانا، افزود: طی این حادثه دلخراش 6 نفر مجروح شده و 12 نفر کشته شدند که تاکنون پیکر سه جان‌باخته حادثه پیدا نشده است.

فرماندار ویژه آمل تصریح کرد: با توجه به دستور ویژه استاندار مازندران درباره گسترش تیم‌های عملیاتی امداد و نجات جهت تجسس مفقودان حادثه سقوط مینی‌بوس در دره منطقه وانا و رودخانه هراز، در تلاش هستیم تا با افزایش تیم تجسس هر چه زودتر اجساد باقی‌مانده از آب بیرون کشیده شوند.

این مسئول با تاکید بر اینکه 30 تیم جدید تجسس و گروه‌های مردمی از جمعیت هلال احمر، سازمان آتش‌نشانی، اورژانس، نیروهای تجسس از صبح امروز وارد میدان می‌شوند، ادامه داد: در این عملیات از سگ‌های زنده‌یاب، لودر و همه تجهیزات مورد نیاز امدادی به‌کارگیری می‌شود و عملیات تجسس در 30 نقطه رودخانه به شکل وسیع در ششم روز ادامه پیدا می‌کند.

منفرد خاطرنشان کرد: معاون عمرانی استاندار مازندران، معاون جمعیت هلال احمر استان، مدیرکل مدیریت بحران مازندران و مدیران شهری در این عملیات حضور داشته و بر روند فعالیت‌ها نظارت مستقیم دارند.

وی با اشاره به فعالیت 40 گروه برای تجسس مفقودان، گفت: 30 گروه تازه اضافه شده به همراه 10 گروه شهری روند یافتن مفقودان را برعهده می‌گیرند.