سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

درخشش اعضای کانون پرورش فکری سیمرغ در جشنواره رضوی - نمایش محتوای خبر

 

 

درخشش اعضای کانون پرورش فکری سیمرغ در جشنواره رضوی

مسؤول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان سیمرغ گفت: 9 اثر از کانون پرورش فکری سیمرغ به جشنواره رضوی مرحله کشوری راه یافت.

درخشش اعضای کانون پرورش فکری سیمرغ در جشنواره رضوی

نعیمه خنکدار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: 9 اثر از کانون پرورش فکری سیمرغ به جشنواره رضوی مرحله کشوری راه یافت.

وی افزود: از مجموع 2 هزار و 180 نفری که در جشنواره رضوی و در بخش‌های مختلف آن شرکت کردند 455 نفر موفق به راه‌یابی بخش استانی این جشنواره شدند که در نهایت 84 اثر به‌عنوان منتخب استانی به دبیرخانه مرکزی جشنواره ارسال‌ شده است.

مسؤول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه شهرستان سیمرغ در این جشنواره خوش درخشیده است، تصریح کرد: 9 اثر در رشته‌های خوشنویسی، شعرسرایی، نقاشی و معرفی شخصیت‌ها به مرحله کشوری جشنواره رضوی راه‌ یافته است.

وی ادامه داد: آثار نگین محمدی، کوثر نیازی، سیده مبارکه هادی‌فر و محراب قدمی در گروه سنی دال در بخش خوشنویسی به مرحله کشوری راه‌ یافته است.

خنکدار با بیان اینکه در گروه سنی جیم و در رشته شعر سرایی زینب اصغری و در رشته نقاشی سیدحسن هاشمی موفق به راه‌یابی به مرحله کشوری شده‌اند، اظهار کرد: ارشیا نیکجویان و محراب قدمی در گروه سنی دال و در رشته نقاشی دیگر اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان سیمرغ بوده‌اند که به مرحله کشوری جشنواره رضوی راه پیدا کرده‌اند.

وی افزود: در بخش معرفی شخصیت شاعر رضوی نیز نعیمه خنکدار مسؤول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان سیمرغ به مرحله کشوری راه‌ یافته است.

مسؤول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان سیمرغ در پایان گفت: در دهه کرامت از برگزیدگان استانی جشنواره رضوی توسط اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان تجلیل می‌شود.

به گزارش فارس، چهاردهمین دوره جشنواره رضوی در سال جاری با تکیه‌ بر شعار «شمس‌الشموس، خورشید متانت و سخاوت» در حال برگزاری است و داوری آثار راه‌یافته به مرحله کشوری این جشنواره تا چند روز دیگر در تهران آغاز می‌شود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز مسؤولیت کارگروه کودک و نوجوان جشنواره رضوی را در هشت موضوع کاردستی، شعر سرایی، خوش‌نویسی، نقاشی، داستان‌نویسی، معرفی شخصیت، قصه‌گویی و نشریه نگاری بر عهده دارد.