جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در مازندران آغاز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در مازندران آغاز می‌شود

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت: خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از 10 اردیبهشت‌ماه از کشاورزان آغاز می‌شود.

خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در مازندران آغاز می‌شود

رمضان‌علی ملک امروز در گفت‌‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار کرد: خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از 10 اردیبهشت‌ماه از کشاورزان آغاز می‌شود.

وی با اشاره به انجام تمهیدات و آمادگی لازم برای خرید تضمینی دانه روغنی کلزا، تصریح کرد: در این زمینه 10 مرکز خرید دانه‌های روغنی در استان راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با بیان اینکه شرکت توسعه دانه‌های روغنی استان از سوی شرکت غله به عنوان مباشر خرید دانه روغنی کلزا معرفی شد، اضافه کرد: میزان قرارداد خرید کلزا 8 هزار تن بوده که در این قرارداد میزان 25 درصد افزایش و یا کاهش خرید دانه روغنی کلزا پیش‌بینی شده است.

این مسئول تصریح کرد: به‌منظور اجرایی کردن دستورالعمل‌ها و انطباق محصول با معیارها و استانداردها، در هر یک از 10 مرکز خرید کمیته خرید با ریاست نماینده شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو به‌ همراه نماینده سازمان جهاد کشاورزی و نماینده کشاورزان شهرستان تشکیل شده است.

ملک ادامه داد: به‌منظور نظارت بر عملیات خرید و اجرای صحیح دستورالعمل‌ها توسط کارگروه‌های این مراکز خرید دانه روغنی کلزا، کمیته خرید مازندران به ریاست نماینده مدیرعامل شرکت غله و نماینده سازمان جهاد کشاورزی استان و همچنین نماینده کشاورزان استان تشکیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با اعلام اینکه قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه کلزا با دو درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت را به مبلغ 25‌ هزار و 300 ریال است، افزود: دانه روغنی کلزا در مراکز ده‌گانه خرید حداکثر با 10 درصد ناخالصی و 20 درصد رطوبت قابل خریداری است.

ملک یادآور شد: مراکز خرید دانه روغنی کلزا در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندورود، ساری، جویبار، سیمرغ، بهنمیر، آمل و سوادکوه است که کشاورزان باید در مدت زمان تعیین شده محصول خود را به مراکز خرید اعلام شده تحویل دهند.

وی در پایان گفت: بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل معرفی شده و کشاورزان به‌منظور فروش محصول خود در مراکز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا، شماره حساب بانک کشاورزی و مدارک شناسایی خود را به‌ همراه داشته باشند.