سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

ثبت اطلاعات بیش از ۲ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت اطلاعات بیش از ۲ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در فریدونکنار

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار :

ثبت اطلاعات بیش از ۲ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در فریدونکنار

محمدرضا ضیایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار، گفت: اطلاعات ۲ هزار و ۳۲۷ بهره‌بردار بخش کشاورزی در سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی ثبت شده که این روند ادامه می‌یابد.

وی افزود: اجرای طرح نظام نوین ترویج گامی مؤثر در پیشبرد اهداف توسعه پایدار کشاورزی و تأمین امنیت غذایی است.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار تصریح کرد: با پهنه‌بندی روستا‌ها یا به عبارت دیگر تعیین محدوده جغرافیایی فعالیت هر مروج در حوزه روستا‌ها یا دهستان، اجرای مناسب و مطلوب فعالیت‌های ترویجی کار‌شناسان امکان‌پذیر می‌شود.

ضیایی بیان کرد: پهنه‌بندی در سطح شهرستان برای مروجین به‌طور کامل انجام شد و هر مروج در پهنه خود با تمامی بهره‌برداران و کشاورزان ارتباط برقرار می‌کند و مسؤولیت انتقال اطلاعات و دانش نوین کشاورزی به آنها و همچنین مرتفع‌سازی مشکلات علمی و فنی کشاورزان را به‌عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون اطلاعات ۲ هزار و ۳۲۷ بهره‌بردار در سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی ثبت شده و این روند ادامه خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار با اشاره به اینکه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مراکز جهاد کشاورزی با دهیاری‌ها به میزان ۱۰۰ درصد انجام شد، اضافه کرد: با اجرای این تفاهم‌نامه دهیاری‌ها موظف شدند به تعهدات خود در زمینه فراخوان فراگیران بخش‌های مختلف کشاورزی به‌منظور اجرای فعالیت‌های آموزشی و ترویجی، فراهم کردن مکان آموزشی، تأمین امکانات لازم برای پذیرایی فراگیران دوره‌های آموزشی و ترویجی عمل کنند.

ضیایی ادامه داد: امسال یازدهمین صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی راه‌اندازی و ۲۹ دوره آموزشی و مهارتی برای روستائیان در شهرستان فریدونکنار برگزار شده است.

وی بیان کرد: فعالیت‌ها و برنامه‌های ترویجی در فریدونکنار به نحوه شایسته و با همکاری همه واحدهای تخصصی و مراکز جهاد کشاورزی انجام می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار با اشاره به اینکه ترویج پایه و اساس کار در وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: مراکز جهاد کشاورزی باید از لحاظ ساختار فیزیکی و ظاهری به نحو مطلوبی تجهیز و نوسازی شود.

این مسؤول ادامه داد: هدف از اجرای پهنه‌بندی، تحت پوشش قرار گرفتن تمام روستا‌ها و برقراری ارتباط تنگاتنگ با کشاورزان زحمتکش است که باید از تمام ظرفیت‌های خود چه از لحاظ ساختار انسانی و چه از نظر ساختار مجازی بهره‌گیری کنیم تا دانش کار‌شناسان و بهره‌برداران را ارتقا دهیم.

ضیایی در پایان گفت: یکی از اهداف طرح نظام نوین ترویج، ترویج تکثرگرا یعنی استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود استان به‌منظور ارتقای دانش روز کشاورزی است.