جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

توقیف بیش از 170 فروند شناور متخلف در دریای خزر - نمایش محتوای خبر

 

 

توقیف بیش از 170 فروند شناور متخلف در دریای خزر

فرمانده دریابانی استان مازندران از توقیف بیش از 170 فروند شناور متخلف در سطح حوزه استحفاظی توسط دریابانان این استان خبر داد.

توقیف بیش از 170 فروند شناور متخلف در دریای خزر

هوشنگ حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: تلاش‌های شبانه‌روزی مرزبانان و دریابانان در برقراری هر چه بیشتر نظم و مبارزه با هرگونه ناامنی در طرح‌های دریا و برخورد با شناورهای غیرمجاز در دستور کار دریابانان استان است.

وی افزود: در راستای لزوم ایجاد نظم و امنیت و نظارت بر تردد شناورها در طرح ساماندهی دریا و رصد همه شناورهای متردد در سطح حوزه استحفاظی و بیش از 100 طرح ساماندهی دریا همچنین ارتقای امنیت اجتماعی، دریابانان پایگاه‌های تابع در سطح حوزه استحفاظی با برخورد قاطع با شناورهای غیرمجاز، نظم و امنیت را در دریا به ارمغان آوردند.

فرمانده دریابانی استان مازندران بیان کرد: دریابانان حوزه استحفاظی، با اجرای گشت‌های ساحلی و دریایی از ابتدای امسال، موفق به توقیف 170 فروند شناور متخلف در سطح حوزه استحفاظی شدند.

این مسؤول با درخواست از هموطنان که حتماً از شناورهای ساماندهی شده و دارای ثبت و شماره بهره‌گیری کنند درخواست کرد بستن جلیقه نجات و دقت در انتخاب شناور یکی از مولفه‌های جدی در زمان تفریح در دریا است.

حسینی تبیین کرد: در پایان عملیات‌های دستگیری، شناورهای توقیفی که بیشتر آنها از نوع جت‌اسکی بود را برای سیر مراحل قانونی به مبادی مرتبط و رده‌های مربوطه انتقال داده شدند.