سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

بیکاری مشکل جدی استان مازندران است - نمایش محتوای خبر

 

 

بیکاری مشکل جدی استان مازندران است

امام جمعه موقت ساری گفت: بیکاری مشکل جدی استان مازندران است، خانواده‌ها از این موضوع ناراحت هستند، مسؤولان تدبیر و امید برای این موضوع چاره‌ای بیاندیشند.

بیکاری مشکل جدی استان مازندران است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه ساری اظهار کرد: ماه رمضان ماه خودسازی است، در این ماه انسان باید معایب خویش را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کند.

وی در ادامه با تاکید بر کسب روزی حلال در طول سال، تصریح کرد: مال حرام که وارد زندگی انسان شود، در کوتاه‌مدت انسان را زمین‎گیر می‎کند، مال حرام انسان را به جای می‌رساند که در برابر خدا و ائمه(ع) قد علم می‎کنند، نمونه آن کسانی بودند که در عاشورا در برابر امام حسین(ع) ایستادند.

امام جمعه موقت ساری در ادامه به سالروز شهادت شهید چمران و نامگذاری این روز به نام روز اساتید دانشگاه اشاره کرد و گفت: شهید چمران نه تنها برای اساتید دانشگاه بلکه برای همه ما الگو انسان کامل بود.

وی اضافه کرد: شهید چمران با وجود توانمندی علمی که داشت و از سوی بسیاری از مراکز علمی و معتبر جهان دعوت‌نامه داشت، در کنار رزمندگان اسلام قرار گرفت.

قاسمی یادآور شد: شهید چمران برای ترویج فرهنگ اسلام دعوت‌نامه بسیاری از کشورهای غربی و پیشرفته را نپذیرفت، به همین دلیل ایشان الگو استاد نمونه انقلابی نام گرفت و بهترین الگو برای اساتید دانشگاه است.

وی در ادامه به دیدار مسؤولان نظام با رهبر انقلاب اسلامی در روزهای اخیر اشاره کرد و افزود: رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار صحبت‌های کلیدی و حساسی را مطرح کردند.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره اجرای اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه به اجرای این طرح در استان مازندران اظهار کرد: فصل کشاورزی در استان مازندران آغاز شد، فعالان این عرصه با سختی‌ها و مشکلات اقدام به تولید محصول می‎کنند ولی در زمان برداشت و برای فروش با مشکل واردات کالا تولیدی در کشور و استان مواجه هستند، واردات محصولات کشاورزی همزمان با تولیدات مشابه در داخل کشور با اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی منافات دارد.

وی اضافه کرد: مسؤولان استان نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند، موضوع واردات در زمان برداشت مرکبات و دیگر محصولات نیز صدق می‎کند.

قاسمی در ادامه خواستار اعتماد مسؤولان و متولیان به جوانان شد و گفت: امام خمینی(ره) در زمان حیات خویش و  در دوران دفاع مقدس به جوانان اعتماد کرد و کشور ما موفق شد در این نبرد موفق باشد، در حال حاضر رهبر انقلاب اسلامی ایران نیز به مسئولان و متولیان اعلام کرد که از ظرفیت جوانان انقلابی برای پیشبرد اهداف نظام استفاده شود.

وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اسلامی درباره لزوم آمادگی کشور در زمان بدعهدی دشمنان، افزود: آمریکایی‌ها بد عهد هستند، متولیان و دست‌اندرکاران مسائل هسته‌ای باید کشور را در حوزه فناوری هسته‌ای به مرحله‌ای برسانند که در زمان بدعهدی آمریکایی‌ها در مدت زمان کوتاه کشور به فعالیت هسته‌ای قبل از برجام برسد.

امام جمعه موقت ساری در ادامه خطاب به مسؤولان استانی و کشور در ارتباط با مسئله بیکاری، گفت: بیکاری به خانواده‌ها آسیب وارد می‎کند، مسؤولان برای رفع بیکاری چاره‌ای بیاندیشند، آمار بیکاری در استان مازندران و کل کشور بسیار زیاد است، دولت تدبیر و امید و مجلس تازه کار برای رفع مشکل بیکاری جوانان اقدام اساسی انجام دهند.

وی تاکید کرد: مردم از اوضاع بیکاری کشور ناراحت هستند، تبعات بیکاری بسیار زیاد است.

قاسمی در ادامه با اعلام اینکه برخی‌ها انتقاد در فعالیت‌های اجرایی را نمی‎پسندند، گفت: انتقاد از دولت زیر سئوال بردن عملکرد دولت و نظام نیست، کم و کاستی‌ها باید مطرح شود تا متولیان نسبت به تامین نیازمندی‌ها اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در کنار مطرح کردن مشکلات همه باید به فکر وحدت و انسجام کشور باشیم، برخی از انتقادها زمینه رفع مشکلات را فراهم می‎کند.

امام جمعه موقت ساری در ادامه با اعلام اینکه آمریکا دوست ندارد کشور ما مقتدر و توانمند باشد، یادآور شد: با وجود این همه بدعهدی که آمریکا برعلیه نظام اسلامی ما دارد تلاش دارند بین نظام اسلامی و آمریکا پل ارتباطی ایجاد کنند.

وی در پایان گفت: بدخواهان نظام اسلامی ایارن بدانند این ملت و نظام به برکت ولی فقیه و رهبر فرزانه در برابر دشمنان اسلامی کوتاه نمی‌آید و در برابر دشمنان اسلام با تمام وجود ایستادگی می‎کند.