سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بیکاری بزرگترین معضل مازندران / اوضاع کشاورزی مناسب نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

بیکاری بزرگترین معضل مازندران / اوضاع کشاورزی مناسب نیست

نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: در هر خانواده مازندرانی، چند بیکار وجود دارد و بیکاری بزرگترین معضل این استان است.

بیکاری بزرگترین معضل مازندران / اوضاع کشاورزی مناسب نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله  طبرسی صبح امروز در اجتماع مردم مازندران در مراسم استقبال از رئیس جمهور که در ورزشگاه شهید متقی در حال برگزاری است، اظهار کرد: مقدم پربرکت و عزیر و مکرم ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و هیئت دولت را به دیار علویان خیر مقدم عرض می‌کنم.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور دولت تدبیر و امید با قدوم خود مازندران را نورانی کردند، افزود: رئیس جمهور، مازندران را خوب می‌شناسد و حتما گزارش‌های خوب به ایشان ارائه شد و محرومیت‌ها و کمبودها را نیز به ایشان متذکر شدند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران خاطرنشان کرد: بنده هم سعی می‌کنم تا مشکلات را مطرح کنم.

طبرسی با اشاره به رای بالایی که مردم مازندران به روحانی دادند، گفت: مردم ما به شما علاقه‌مند هستند، ولی باید بنا به وظیفه در عین اینکه می‌دانید، مطالبی را بیان کنم.

وی گفت: اشتغال و بیکاری در مازندران بسیار مزمن و مشکل‌آفرین است و جزو معضلات اجتماعی بوده و امید است که خدا به شما توفیق دهد تا این معضل را حل کنید.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: در هر خانواده مازندران، چند بیکار وجود دارد و بیکاری بزرگترین معضل این استان است.

خطیب جمعه شهرستان ساری یادآور شد: در هیچ یک از بخش‌های مازندران بیش از سه دهه است که جای بایسته‌ای نداریم و این‌ها را شما می‌دانید.

طبرسی بیان کرد: اوضاع کشاورزی ما مناسب نیست، برنج و مرکبات در استان هست ولی قیمت محصولات کشاورزی و باغ و مرکبات نرخ ثابت و نرخ به‌صرفه کشاورزی ندارد.

وی گفت: در صنعت نیز جایگاه خوبی نداریم و نکته دیگر درباره راه‌های مازندران است که این راه‌ها فقط مختص این استان نیست، بلکه جاده بین‌المللی است و سالی 12 میلیون مسافر دارد، جاده‌ها بایسته نبوده و کمربندی شهرها هم مشکل دارند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به موضوع منطقه آزاد تجاری در این استان گفت: مسئله منطقه آزاد بسیار کار خوب و پسندیده‌ای است که باید کارشناسی شود تا سبب دوگانگی نشود.

وی ادامه داد: طبق سنت که روئسای جمهور گذشته به شرق و غرب و مرکز استان‌ها می‌رفتند، مشتاقان شما در شرق و غرب نیز بوده و دوست داشتند شما را از نزدیک ببیند.

آیت‌الله طبرسی در پایان سخنان خود به گویش مازندرانی به روحانی گفت: خش بموئی صفا بیاردی