سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهار دل - نمایش محتوای خبر

 

 

بهار دل

ماه مبارک رمضان با شکوه و شوکتی عظیم به روی مشتاقان و عاشقان خویش آغوش می گشاید و با هلال نورانی اش غوغایی عارفانه بر پا می کند.
حال که دوباره ابواب بهشت گشوده شده است و فرصت اوج گرفتن و رهایی از زندان نفس ، مهیا شده حیف است که با بال بصیرت به اوج رحمت و رهایی نرویم و از این فیض بی نهایت بهره مند نشویم.
ماه مبارک رمضان ، ماه خداوند، ماه نزول قرآن و از شریف ترین ماههای سال است که فضیلت های بسیاری برای آن ذکرشده است . در این ماه ، درهای آسمان و بهشت گشوده می شود و شبهای قرآن بهتر از هزار ماه است.
از سویی دیگر ماه مبارک رمضان ، پیوندهای ژرف و ناگسستنی با قرآن دارد و شایسته است در ماه نزول قرآن ، در رسانه استانی تدبر بیشتری در این کتاب آسمانی صورت پذیرد . این ایام مبارک ، فرصتی برای تعمیق و تقویت معنویت و ترویج شیوه زندگی ایده آل اسلامی در سطح  استان و جامعه می باشد.
لذا ، از آنجایی که مخاطبین رسانه استانی ، از اعتقادات و باورهای مذهبی ویژه ای برخوردار هستند ، برنامه سازی اصولی و صحیح در این زمینه قطعاً اثر بخشی مضاعفی خواهد داشت .از اینرو  رویكرد محتوایی و عمومی تولید این ویژه برنامه در ماه مبارك رمضان  توجه  و تأكید بر محورهای دین، اخلاق، امید و آگاهی  خواهد بود و تلاش  می کند  تا از ظرفیت‌های موجود، برای بهره‌مندی و بهره‌برداری بیشتر مخاطبان ، از فیوضات این ماه استفاده نماید .
در این برنامه تلاش می شود  تا از ظرفیتهای موجود، برای بهرهمندی و بهرهبرداری بیشتر مخاطبان ، در این ماه،  بیشترین استفاده معنوی را ببرند و برنامهرا به گونهای سامان دهی شود که مایه تصفیه روح باشد و به نحوی موثر زمینه های مناسب برای كسب فیوضات الهی،  تقوا پیشگی، ایجاد انس بیشتر میان مردم با قرآن و ادعیه و رواج روحیه نوع دوستی ایجاد شود و جامعه را به برقراری تحول در ساختار فكری و رفتاری در مسیر عروج و اعتلای روحی تشویق و ترغیب كند.

عوامل برنامه عبارتند از:
گویندگان:خانم زری قاسم نژاد،عبدالهی
گزارشگر:عسگری امینی
نویسنده:مینا اسدالهی
صدابرداران:سامی یوسفی،حق شناس،احمدپور،میرقربان