سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری مراسم بزرگ حلیم‌پزان در میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مراسم بزرگ حلیم‌پزان در میاندورود

هم‌زمان با 28 صفر سالروز رحلت حضرت محمد مصطفی(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) مراسم بزرگ حلیم‌پزی در روستای اسلام‌آباد میاندورود برگزار می‌شود.

برگزاری مراسم بزرگ حلیم‌پزان در میاندورود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان میاندورود، هم‌زمان با 28 صفر سالروز رحلت حضرت محمد مصطفی(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) مراسم بزرگ حلیم‌پزی در روستای اسلام‌آباد میاندورود برگزار می‌شود.

پخت حلیم نذری همراه با برپایی مراسم عزاداری و سینه‌زنی یکی از رسوم مردم این منطقه برای ابراز ارادت به خاندان اهل‌بیت(ع) است.

این مراسم معنوی و فرهنگی به میزبانی هیئت فرهنگی و مذهبی این روستا در مسجد باب‌الحوائج اسلام‌آباد برگزار می‌شود.

برپایی مراسم پرفیض زیارت عاشورا و زیارت حضرت رسول اکرم(ص) و همچنین مرثیه‌خوانی و عزاداری به‌مناسبت شهادت جانسوز امام رضا(ع) از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

امسال پنجمین سال متوالی مراسم 10 هزار نفری پخت حلیم در میاندورود است که مردم این منطقه با شور خاصی به این مراسم معنوی می‌روند و با خواندن زیارت عاشورا و برپایی عزاداری این روز را به سوگ می‌نشینند.

برپایی مراسم حلیم‌پزی از سوی ستاد مردمی برگزاری مراسمات فرهنگی و مذهبی اسلام‌آباد در یکشنبه هفتم آذر‌ماه از ساعت 8 شب و زمان توزیع حلیم دوشنبه هشتم آذرماه از ساعت 6 صبح برگزار می‌شود.

سال گذشته 4 هزار ظرف 1.7 کیلوگرمی حلیم نذری توزیع شد که بالغ بر هفت تن حلیم نذری در 40 دیگ با هزینه 20 میلیون تومان از محل نذورات مردم شهرستان میاندورود به‌ویژه منطقه اسلام‌آباد و روستاهای اطراف تهیه شد.