جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری جشنواره های ملی و بین المللی هنری در استانها باعث ارتقاء هنرمندان محلی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره های ملی و بین المللی هنری در استانها باعث ارتقاء هنرمندان محلی می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ علیرضا یونسیˈ شامگاه شنبه در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره بین المللی فیلم های ویدیویی یاس در هتل نارنجستان نور گفت: جشنواره بین المللی فیلم های ویدیویی در مازندران به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی وهنری با حضور هنرمندان خارجی وملی در شهرستان آمل به جایگاه وتقویت دانش فیلم سازان استان کمک خواهد کرد.

وی به ظرفیت های بالای تاریخی و فرهنگی و علمی استان مازندران اشاره کرد و افزود: فرهنگ ایرانی و اسلامی ما با برخورداری از اصل اخلاق می تواند به عنوان بخشی از سرمایه ها و میراث فرهنگی بشری و باورهای ما در قالب فیلم به جهانیان منتقل شود.

معاون سیاسی، اجتماعی استانداری مازندران تصریح کرد: باید از این سرمایه ها پاسداری کرد و هنر را در خدمت آن قرار داد.

یونسی ادامه داد: امروز در قامت برنامه ها وفعالیت های فرهنگی وهنری می توان به بهترین وجه ظرفیت میراث وباورهای فرهنگی ایران را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم فضای جدیدی در بخش فرهنگی وهنری وآشتی جدیدی میان همه قشرهای این حوزه در کشور به وجود آمده است، تصریح کرد: حفظ کرامت واخلاق انسانی که در دولت یازدهم پایه ریزی شده باید از سوی اهالی فرهنگ وهنر کشور ارج نهاده شود وبه آینده روشن در این حوزه امیدوار باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران ، توجه به ظرفیت های بالای هنرمندان داخلی و ضرورت ایجاد جهانی عاری از خشونت وافراطی گری توسط جامعه هنری در قالب تولیدات آثارفاخر خواستار شد.

یونسی تصریح کرد: هنرمندان باید با درک درست موضوعات فرهنگی وهنری در راستای کمک به روند توسعه کشور نقش آفرینی کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مراسم افتتاحیه این جشنواره هنرمندان مطرح سینمایی وهنری کشور ازجمله ˈ فرامرزقریبیانˈ ، ˈ فاطمه گودرزیˈ ، ˈ سیاوش طهمورثˈ ، ˈ سعیدپورصمیعیˈ محمود عزیزی، ˈمسعود رایگانˈ،ˈ لیلا بلوکاتˈ و ˈمهران احمدیˈو برخی چهره های دیگر حضور داشتند.

دردومین جشنواره بین المللی فیلم های ویدیویی در مازندران 700فیلم از هنرمندان داخلی و44 کشور دنیا به دبیرخانه این همایش ارسال شده که 60اثر برتر تا ششم شهریورماه در سه سالن سینمایی آن نمایش داده خواهد شد.