سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

برپایی نمایشگاه بهاره در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی نمایشگاه بهاره در نوشهر

جهانگیر بائی لاشک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوشهر اظهار داشت: امسال نیز نمایشگاه بهاره برای توازن در بازار عرضه و تقاضا در ایام پایانی سال، همانند سال‌های گذشته در این شهرستان برپا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه بهاره نوشهر از 16 تا 24 اسفند در سالن ورزشی شهید بهشتی نوشهر با 70 غرفه در خدمت مردم است، تصریح کرد: در این نمایشگاه کالاهای اساسی از جمله پوشاک، کیف و کفش، مواد غذایی و پروتئینی، آجیل و شیرینی‌جات عرضه می‌شود.

بائی لاشک اظهار داشت: نظارت مستقیم بر قیمت‌های بازار به صورت متناوب از 15 اسفند تا 15 فروردین تشدید می‌شود و این در راستای توازن قیمت‌ها است و در صورت مشاهده تخلفات برخورد قانونی شدیدی صورت می‌گیرد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت نوشهر خاطرنشان کرد: طبق سال‌های گذشته برای شب عید نیز سیب و پرتقال به قیمت دولتی در شهرستان توزیع می‌شود که این امر از 24 اسفند ماه صورت می‌گیرد.

بائی لاشک افزود: میزان سهمیه‌ای که تاکنون برای شهرستان در نظر گرفته شده 200 تن است که سهمیه شهرستان در دو شهر پول و کجور نیز توزیع می‌شود.

وی در ادامه درباره آخرین وضعیت توزیع سبد کالا گفت: در مرحله نخست 18 هزار خانوار واجد شرایط بودند که هنوز 5 هزار خانوار برای دریافت سبد کالا مراجعه نکردند.

بائی لاشک افزود: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال از مردم می‌خواهیم تا زمانی که هنوز فروشگاه‌ها تا حدودی خلوت است نسبت به دریافت سبد کالای خود اقدام کنند، زیرا در روزهای آخر سال مردم قصد خرید از فروشگاه‌ها را دارند بنابراین ممکن است ترافیک و شلوغی زیادی در فروشگاه‌ها ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون آمار رسمی از تعداد واجدان شرایط مرحله دوم توزیع سبد کالا به ما اعلام نشده است، تصریح کرد: پنج فروشگاه که چهار فروشگاه در نوشهر و یک فروشگاه در شهر کجور امر توزیع سبد کالا را در شهرستان انجام دادند و برای مرحله دوم تعداد 10 فروشگاه پیش‌بینی شده است.