سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

انتظار موعود یک اصل مهم در تفکر شیعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

انتظار موعود یک اصل مهم در تفکر شیعی است

آیت الله ˈنورالله طبرسیˈ و ˈسیدعلی اکبر طاهاییˈ روز شنبه درپیام مشترکی بمناسبت میلاد خجسته حضرت مهدی (عج) افزودند: در عصر غیبت، شیعیان وظیفه دارند با انتظار فرج، ضمن اصلاح خود و جامعه و مبارزه با ستم و فساد، زمینه تشکیل حکومت جهانی ولی عصر(عج) را فراهم کنند.

درادامه این پیام آمده است: نسیم خوش ماه شعبان وزیدن گرفته است و دگربار لحظه ها در هیجانی روح انگیز جریان گرفته و جهان چشم انتظار تولد انتظاری است که معیار صبرها ، عطش ها و ترازوی ایمان ها و اعتقادها خواهد ماند و بزودی خلقت به نقطه عطف خود می رسد و این را نفس های حبس شده در سینه گواهی می دهد.

مسوولان ارشد مازندران در این پیام مشترک نوشتند: سلام بر مهدی موعود، سلام بر خورشید جان ها و امید انسان ها، سلام بر یادگار پیامبران، خلاصه ابراهیم، عصاره محمد، احیا کننده سنت ها. او که قرن ها دیده مشتاقان در انتظار مقدمش به راه دوخته و جان هزاران عاشق دلباخته در آتش هجران او سوخته است.

آیت الله طبرسی و طاهایی اظهارداشتند: خجسته باد میلاد نوری که سحر با شبنم لطفش بیدار می شود و خورشید در انتظار سلامش طلوع می کند او که هر گاه جمعه از راه می رسد، صاحبدلان، دل از دست می دهند و قرار از کف می نهند و قافله دل های بی قرار روی به قبله می کنند و آمدنش را به انتظار می نشینند.

در بخشی دیگر از این پیام آمده است: مسلمین جهان در حالی به استقبال جشن میلاد آن مولود مبارک می روند که قلبشان مسرور از طنین جان نواز بانگ رسای انقلاب اسلامی در اقصی نقاط عالم است و نویدی برای ظهور آن قطب عالم امکان.

این پیام مشترک می افزاید: بر همه شیفتگان آن حضرت لازم است پیوسته به یاد آن امام همام بوده و برا ی تعجیل در ظهورش دعا کنند و از خدای سبحان ظهور ایشان را هر چه سریعتر بخواهند ، چرا که با آمدن او تمام ملل نجات می یابند و شیعه به اوج عزت وعظمت خود می رسد.

در ادامه این پیام آمده است: اینک در آستانه ولادت فرخنده اش ایوان دل و صحن جان مردمان شهر و دیارمان را آذین بسته ایم تا شعله های اشتیاق ، عاطفه و پیوند ناگسستنی با آخرین پیشوای پارسایان را در قلب شیعیان جهان برانگیزانیم.

آیت الله طبرسی و طاهایی گفتند: اینجانبان فرارسیدن خجسته میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت، ستاره سپهر ولایت، عدل گستر گیتی، امام المبین، حجت الله علی العالمین حضرت حجت بن الحسن العسکری ارواح العالمین له الفداء را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی , عموم مردم مومن و ولایتمدار استان مازندران و همه منتظران آن حضرت تبریک عرض می نماییم و از خداوند منان تعجیل در فرج مبارک آن حضرت، عزت و اقتدار روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیروزی و سربلندی همه مستضعفان و محرومان عالم را مسئلت داریم.