سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعهٔ نوشهر: تبعات جنایات شیمیایی آمریکا در ویتنام هنوز هم مشاهده می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعهٔ نوشهر: تبعات جنایات شیمیایی آمریکا در ویتنام هنوز هم مشاهده می شود

دولت آمریکا بر ضد مردم ویتنام از سلاح شیمیایی استفاده کرد و تبعات آن پس از چند دهه همچنان در این کشور مشاهده می شود.به گزارش ایرنا حجت الاسلام ˈمحمود مشایخˈ در نماز جمعه این هفته این شهرستان افزود: کسی که خودش مرتکب جنایات شیمیایی شده است نمی تواند دیگران را نهی کند.

وی اظهار داشت: دولت های غربی تا آنجا که توانستند از شورشیان سوریه حمایت مالی و سیاسی و تسلیحاتی کردند و حال که دستشان به هیچ جایی بند نشد به بهانه استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی می گویند که باید به این کشور حمله کنیم.

مشایخ تصریح کرد: آمریکا در بوجود آوردن اجماع جهانی بر ضد دولت سوریه ناموفق بود و علاوه بر روسیه، برخی از دوستانش از جمله انگلستان نیز مخالفت هایی نشان می دهند.

امام جمعه نوشهر موضع گیری محکم دولت سوریه و حامیان آن از جمله جمهوری اسلامی ایران را باعث عقب نشینی تلویحی دولت های غربی ذکر و تاکید کرد: آمریکا و متحدانش اکنون با مشاهده قدرت طرف مقابل موضعی نرم تر گرفته اند.

مشایخ با اشاره به سالروز شهادت رجایی و باهنر و روز مبارزه با تروریسم گفت: از دیدگاه غربی ها هر کس که با ظلم مبارزه کند تروریست است و بر همین مبنا فلسطینیان را تروریست می دانند.

امام جمعه نوشهر بیان داشت: این در حالی است که اگر ایادی آنان در گوشه و کنار جهان هر کاری انجام دهند نامش را مبارزه با تروریسم می گذارند.

وی با اشاره به رخدادهای کشور مصر گفت: ما در امور داخلی مصر مداخله نمی کنیم ولی از برادرکشی و درگیری داخلی در این کشور متاسفیم.

مشایخ اظهار داشت: ملت مصر راه خود را پیدا کرده و بیدار شده است و مردمی که بیدار شده اند دیگر به خواب نخواهند رفت.