سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه ساری : مبارزه آمریکا با داعش نیرنگ و خدعه جدید است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه ساری : مبارزه آمریکا با داعش نیرنگ و خدعه جدید است

حجت الاسلام 'محمد قاسمی' در خطبه های این هفته نماز جمعه ساری گروه داعش را ساخته و پرداخته آمریکا، انگلستان و رژیم صهیونیستی دانست و افزود: مبارزه با این گروه ترورسیتی توسط بانیانشان در باور مسلمانان جهان نمی گنجد.

وی کمک آمریکا از کشور های منطقه بویژه ایران اسلامی برای مبارزه با داعش را نهایت بی شرمی و وقاحت شیطان بزرگ دانست و یاد آور شد: پس از تحریم های گوناگون و دشمنی های فراوان بر علیه نظام اسلامی، هیچ تعهدی برای اطمینان کردن به او نیست.

خطیب جمعه ساری با اشاره به اینکه پس از کشتار و جنایات هولناک توسط گروه داعش در سوریه، هنوز آمریکا از واژه آدمکش و تروریست برای این گروه استفاده نکرده است، این مبارزه را عوام فریبانه توصیف کرد و گفت: مبارزه آمریکا با این گروه به مصداق ضرب المثل معروف 'چاقو دسته خود را نمی برد' می باشد.

وی با بیان اینکه آمریکا برای مبارزه با ایران اسلامی به هر جنایت و ترفندی متوسل شده است افزود: گروه تروریستی داعش برای سرنگونی سوریه و سایرمتحدان با جمهوری اسلامی توسط شیطان بزرگ تشکیل شده است.

او در بخش دیگری از سخنانش به عمل جراحی اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: برغم جزیی بودن عمل مذکور اما جهان اسلام را به نگرانی کشاند و به منظور دعا و مناجات، همه دست به سوی آسمان دراز کردند.

وی سلامتی ایشان را منتی بزرگ از سوی خداوند به عموم مسلمان جهان توصیف کرد و افزود: عشق، علاقه و ارادت مردم به حضرتشان بخوبی در ایران اسلامی و اغلب کشور های جهان به نمایش گذاشته شد.

حجت الاسلام قاسمی به قدر دانی مازندرانی ها از دولتمردان نظام اسلامی برای تصویب افزایش 150درصدی خرید تضمینی برنج اشاره کرد و گفت: اما هنوز جای نگرانی است که مبادا این مصوبه به مرحله اجرا نرسد.

وی از ممنوعیت برنج صادراتی به عنوان دیگر اقدام در خور قدردانی دولت یاد کرد و با بیان اینکه برنج و مرکبات مازندرانی ها سال ها به غارت رفته است، خواهان حل مشکلات کشاورزی این استان شد.