سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

آغار سال تحصیلی جدید در ۷۴۴ کلاس درس در چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

آغار سال تحصیلی جدید در ۷۴۴ کلاس درس در چالوس

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان چالوس گفت: ۷۴۴ کلاس درس در قالب ۱۳۴ مدرسه آماده آموزش به دانش‌آموزان در مقاطع مختلف در شهرستان چالوس شد.

آغار سال تحصیلی جدید در ۷۴۴ کلاس درس در چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، سلیمان عبداللهی صبح امروز در مراسم نواخته شدن نمادین زنگ مهر و سرشماری عمومی نفوس و مسکن و همچنین رونمایی از تمبر بوی ماه مهر که برای نخستین‌بار در کشور در دبیرستان نیمه دولتی شهید رجایی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بازگشایی مدارس در قالب پروژه مهر همزمان با نوروز تعلیم و تربیت صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: پروژه مهر از آذرماه سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و بر حول سه محور ساماندهی دبیران، ثبت نام و تجهیز فضای آموزشی استوار شد و تا 20 مهر ماه نیز ادامه دارد.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان چالوس از آغاز تحصیل برای 15 هزار و 980 دانش‌آموز در چالوس و مرزن‌آباد خبر داد و افزود: امسال 400 دانش‌آموز در پایه پیش‌دبستانی و 8 هزار و 666 دانش‌آموز نیز در مقطع ابتدایی در کلاس‌های درس حاضر شدند.

این مسؤول از حضور 4 هزار و 42 دانش‌آموز در مقطع متوسطه اول در مدارس شهرستان چالوس خبر داد و اظهار کرد: تعداد یک‌هزار و 768 دانش‌آموز در مقطع متوسطه دوم، 386 نفر در فنی‌وحرفه‌ای و 613 دانش‌آموز نیز در مقطع کار و دانش پای کلاس‌های درس رفتند.

عبداللهی خاطر‌نشان کرد: در مجموع امسال 744 کلاس درس در قالب 134 مدرسه آماده آموزش به دانش‌آموزان در مقاطع مختلف شد.

وی با بیان اینکه 11.5 درصد از دانش‌آموزان در مرزن‌آباد به مدرسه می‌روند، افزود: در سال تحصیلی جاری یک‌هزار و 800 دانش‌آموز در شهر و بخش مرزن‌آباد وارد کلاس‌های درس شدند.

مدیر اداره آموزش و پرورش چالوس در ادامه با اشاره به‌طرح هدایت تحصیلی در سطح مدارس اظهار کرد: استقرار پایه دهم و هدایت تحصیلی برای یک‌هزار و 450 دانش آموز پایه سوم برای حضور در پایه دهم برنامه‌ریزی شد.

*سنگر مدرسه برای تضمین استقلال ایران اسلامی

امام جمعه شهرستان چالوس با اشاره به اینکه دانش‌آموزان سرمایه‌های آینده کشور هستند،گفت: آنچه که در برنامه‌ها مطرح است این بود که قرار شد برنامه تحصیلی را با آغاز جنگ تحمیلی شروع کرد بنابراین دانش‌آموزان باید با درس خواندن خود از مدافعان این مرز و بوم محسوب شوند.

حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی‌نوری با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان باید از این سنگر برای نگهداری و تضمین استقلال ایران اسلامی تلاش کنند، افزود: در پیام وزیر آموزش و پرورش سه پیام تهذیب و تحصیل و ورزش خواسته شد که اگر سلامت جسمی افراد ضعیف شود در پیشرفت علمی باز می‌مانند.

وی تأکید کرد: دانش‌آموزان باید تلاش کنند تا صبح‌ها زود بیدار شده و با خوردن صبحانه مقوی با شور و نشاط در کلاس درس حاضر شوند چون دانش آموزان سرمایه‌های گران‌بها و گوهر ارزشمندی برای این مملکت هستند و باید عزت و اقتدار و عظمت کشور را به دست آنها سپرد.