سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

اسکان 240 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اسکان 240 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 240 هزار مسافر نوروزی در ایام اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان اسکان یافتند.

اسکان 240 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه مازندران

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با اشاره به استقبال گسترده مسافران نوروزی از طرح آرامش بهاری استان، اظهار کرد: مسافران نوروزی بقاع متبرکه را هدف نخست اسکان و بازدیدهای خود قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه طرح آرامش بهاری برای ششمین سال متوالی در مازندران اجرا شد، افزود: این طرح از 28 اسفند 94 در 250 بقعه متبرکه استان اجرا شد و در 15 فروردین سال جاری به‌کار خود پایان داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از طرح آرامش بهاری شهرستان آمل بازدید کرد، ادامه داد: بعضی از بقاع متبرکه مازندران استعداد بالایی در جذب گردشگران و مسافران نوروزی دارند و برای سال‌های آینده نسبت به آنها باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری صورت گیرد.

این مسئول با بیان اینکه 65 خیمه معرفت با غرفه‌های مختلف در امام‌زادگان و بقاع متبرکه شاخص مجری طرح آرامش بهاری برپا شد، اضافه کرد: بیش از 220 روحانی اعزامی از قم و بومی در اجرای طرح آرامش بهاری با اوقاف مازندران همکاری کردند و در خیمه‌های معرفت مستقر شدند.

علیزاده با بیان اینکه بیش از 200 هزار نفر از برنامه‌های خیمه‌های معرفت بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری مازندران بهره‌مند شدند، تصریح کرد: 60 عنوان بروشور و معرفی بقاع متبرکه استان بین زائران و مسافران نوروزی توزیع شد.

وی از پذیرایی شبانه‌روزی 70 امام‌زاده و بقعه متبرکه مازندران از مسافران نوروزی در ایام اجرای طرح آرامش بهاری خبر داد و ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج وقف جدید به ارزش بیش از 17 میلیارد ریال در مازندران ثبت شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران پوشش خبری اخبار طرح آرامش بهاری از سوی رسانه‌های استان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، سایت‌ها و رسانه‌های مجازی در پوشش اخبار طرح آرامش بهاری تلاش‌های ارزشمندی انجام دادند که جای قدردانی دارد.

وی از اسکان 240 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه مازندران در ایام اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری خبر داد و گفت: این تعداد مسافر در سوئیت‌ها، زائرسراها و کمپ‌های اسکان موقت بقاع متبرکه مازندران اسکان یافتند.