جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

استقرار 24 دوربین نظارتی و ثبت تخلف در محور هراز - نمایش محتوای خبر

 

 

استقرار 24 دوربین نظارتی و ثبت تخلف در محور هراز

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، علی‌اصغر مظلومی در آیین پایان سفرهای تابستانی محورهای مواصلاتی کشور که با حضور اسکندر مومنی رئیس پلیس راهور کشور دنبال شد، اظهار کرد: 16 دوربین نظارتی و هشت سیستم سرعت‌سنج و ثبت تخلف در محور مواصلاتی هراز مستقر بوده که نخستین نقطه نصب آن در منطقه منظریه است.

وی افزود: این 24 دوربین و سیستم نظارتی و ثبت تخلف در حدود 100 کیلومتر از محور هراز را زیرپوشش دارند که در برخی نقاط دوربین‌های نظارتی و سرعت‌سنج در کنارهم قرار دارند.

مسئول فناوری اطلاعات پلیس راهور در آمل خاطرنشان کرد: در حوزه پلیس راه آمل شش نقطه دوربین نظارتی داریم که از آن سه نقطه مجهز به سیستم ثبت تخلف است.

وی با اعلام اینکه دوربین‌های مستقر در محور هراز به صورت احصا تخلف با سرعت لحظه‌ای و متوسط براساس تصاویر از خودروهای عبوری فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: براساس آمارهای ثبت شده طی حدود 24 ساعت گذشته 50 هزار و 429 خودروی سبک و سنگین به صورت رفت و برگشت از محور هراز تردد داشتند.

مظلومی در پایان یادآور شد: از این میزان تردد 199 مورد تخلف از رانندگان عبوری ثبت شد که دو مورد تخلف با سرعت بین 150 تا 160 کیلومتر بر ساعت بوده است.