سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اربعین لاله ها - نمایش محتوای خبر

 

 

اربعین لاله ها

از پرهاى سوخته و خیمه هاى خاکستر، چهل روز مى گذرد؛ از شانه هاى بى تکیه گاه و چشم هاى به خون نشسته، از لحظاتى که سیلى مى وزید و صحرا در عطشى طولانى، ثانیه هایش را به مرگ مى بخشید.
حالا چهل روز است که مرثیه هامان را در کوچه هاى داغ، مکرر مى کنیم.
چهل شب است که بر نیزه شدن آفتاب را سر بر شانه هاى آسمان مى گرییم. «اى چرخ! غافلى که چه بیداد کرده اى».
امروز، اربعین خورشید است.
اين روزها از کوچه هاي ديار ما عطر کربلا مي آيد؛ عطري که غوغا مي کند، تبسم را به يغما مي برد و بر شعف مي شورد. کربلا فقط خزان غم نيست، بهار قيام است و فصل وصل سالکان. کربلا، هم مقتل امير عشق است و هم قتلگاه تمام عاشقان تاريخ. کربلا بهشت است و اشک شيعه، نهر زلال بهشتيان. کربلا، مدينه دلدادگي است، کعبه شيدايي و مشهد شيداييان. کربلا ،خورشيد منظومه آفرينش است و اقيانوس خون خدا. زمزم عاشوراييان، فرات است و سعي صفاصفتان از علقمه تا خيمه ها. محراب نماز ما ابروان ماه بني هاشم است.
زائران نينوا احرام سياه به تن دارند و همپاي زينب (س) طائف گودال قتلگاه حسينند. فرود دست ها بر سينه هاي سوخته، روايت ناشکيبايي شيعه در مصيبت مظهر رضا و شکيبايي است.
دل زینب براى خلوت مزار جدش پر مى کشد تا به دور از چشم خونبار ربابه و سکینه و سجاد علیه السلام و این کاروان داغدار، پیراهن کهنه و خونین حسین علیه السلام را بر سر و روى خویش بنهد و گریه هاى فرو خورده چهل روزه اش را یک سره رها سازد.
این برنامه هم پای سوخته دلان و عاشقان ابا عبدالله ،با دعوت از کارشناسان مذهبی و پخش مراسم مداحی و مراثی ،سعی در تبیین کرامت و اهمیت جایگاه آن امام همام را دارد.
گزارش،نمایش کوتاه،گفتار مجری،پخش نوحه و.....از دیگر بخشهای این برنامه است.

دیگر عوامل برنامه عبارتند از:
گویندگان:مجید محمدی-فاطمه محمدی نژاد
نویسندگان:معصومه همتی- فاطمه محمدی نژاد
گزارشگران:عسگری امینی-سلمانپور-رضا دلدار
صدابردار:حق شناس