سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

اختصاص حدود 17 میلیارد ریال برای کاهش آسیب های اجتماعی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص حدود 17 میلیارد ریال برای کاهش آسیب های اجتماعی در مازندران

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت که امسال 16 میلیارد و 600میلیون ریال اعتبار برای کاهش آسیب های اجتماعی به استان اختصاص یافت .

اختصاص حدود 17 میلیارد ریال برای کاهش آسیب های اجتماعی در مازندران

به گزارش خبرنگار ایرنا ، علیرضا یونسی عصر روز سه شنبه در نشست مدیریت ساماندهی آسیب های اجتماعی و ساز و کارهای کاهش طلاق شرق مازندران در نکا افزود : دولت با همه مشکلات اقتصادی این بودجه را اختصاص داده تا بخشی از آسیب های اجتماعی کاسته شود.
وی از طلاق به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی چند وجهی یاد کرد و بر ضرورت تمرکز و فعالیت همه جانبه برای کاهش آن تاکید کرد.
یونسی تشکیل ' هیات اندیشه ورز ' در هر شهرستان را برای کاهش طلاق اثرگذار دانست و گفت : باید از اندیشه انسان های توانمند، خلاق، دارای علم و صاحب نظران برای کاهش طلاق و آسیب های اجتماعی در شهرستان ها استفاده شود.
وی وضعیت طلاق در شهرستان نکا را رو به افزایش توصیف کرد و افزود : متاسفانه در 10 ماه گذشته بویژه در ماههای آبان و آذر افزایش داشت که باید با مداخله فوری و اجرای برنامه های مختلف از جمله کمک گرفتن از افراد معتمد در محلات نسبت به کاهش آن کوشید.
معاون استاندار مازندران گفت : در مجموع آمار طلاق در مازندران در سال جاری کاهش یافت و میزان آن هم 1.5 درصد ثبت شد.
وی افزود : متاسفانه در شهرستان نکا در بخش محله محوری که اولویت برنامه های ما بوده است تاکنون کارهای زیربنایی مفید و عملیاتی انجام نشده است و باید این حوزه تقویت شود.
یونسی گفت : در ماههای گذشته و اوایل سال شهرستان نکا در بحث کاهش طلاق از شهرهای موفق و مثال زدنی در استان بود ، اما در ماه آبان و آذر با افزایش طلاق در شهرستان رو به رو بوده ایم که قابل قبول نیست.
معاون استاندار مازندران با اعلام اینکه باید فعالیت های اورژانسی که آثار اورژانسی دارد در دستور کار قرار گیرد ، یادآور شد: باید آموزش قبل از ازدواج برای جوانان با قوت دنبال شود.
یونسی گفت : شهرستان نکا در بخش ابداعات، خلاقیت ها و در حوزه نظر بسیار خوب وارد شده است اما در عمل با مشکل رو به رو است و باید این مساله بررسی شود.
وی با بیان اینکه فریدونکنار و بابلسر اکنون دارای وضعیت خوبی در کاهش طلاق در استان مازندران هستند ، افزود : متاسفانه شهرستان نور وضعیت خوبی در بخش طلاق ندارد و اکنون 43 تیم در محلات مختلف مشغول بررسی عوامل طلاق هستند که باید این مساله در نکا هم دنبال شود.