جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

احتمال وقوع سیل در مازندران/ طوفانی شدن دریا و کاهش دمای هوا - نمایش محتوای خبر

 

 

احتمال وقوع سیل در مازندران/ طوفانی شدن دریا و کاهش دمای هوا

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از امشب با تقویت سامانه بارشی شاهد بارش باران، وزش باد (برخی مناطق شدید) و رعد و برق پراکنده در استان هستیم.

احتمال وقوع سیل در مازندران/ طوفانی شدن دریا و کاهش دمای هوا

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: پیرو اطلاعیه قبلی اداره‌کل هواشناسی مازندران، از امشب با تقویت سامانه بارشی و شکل‌گیری جریانات خنک و مرطوب بر روی نوار شمالی کشور انتظار داریم شاهد بارش باران، وزش باد (برخی مناطق شدید) و رعد و برق پراکنده در استان باشیم.

وی با بیان اینکه این وضعیت تا روز یک‌شنبه در مازندران ادامه دارد، اضافه کرد: همچنین دمای هوای استان کاهش می‌یابد و هوای خنکی را شاهد هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: با توجه به بارش‌های رگباری انتظار داریم از امشب تا فردا احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود.

با اعلام اینکه دریای مازندران از امشب به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود، افزود: مناطق کوهستانی استان طی این مدت گاهاً مه‌آلود و به‌صورت لغزنده خواهد بود.

این مسؤول تصریح کرد: روز دوشنبه از ناپایداری و ابرناکی آسمان مازندران کاسته شده و تا روز چهارشنبه با وجود افزایش ابر به‌صورت محلی جو نسبتاً پایداری در آسمان استان حاکم می‌شود.

اسدی در پایان گفت: با توجه به نقشه‌های امروز هواشناسی سامانه بارشی دیگری آسمان استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد که جزییات بیشتر در روزهای آینده اطلاع‌رسانی می‌شود.