سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

اجرای 4 هزار و 600 عملیات امدادونجات در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 4 هزار و 600 عملیات امدادونجات در مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: در هشت ماهه امسال امدادگران این جمعیت 4 هزار و 600 عملیات امدادونجات انجام دادند.

اجرای 4 هزار و 600 عملیات امدادونجات در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مهدی ولی‌پور اظهار کرد: امدادگران و نجاتگران این جمعیت در هشت ماهه امسال با اجرای 4 هزار و 611 عملیات امدادونجات خدمات مورد نیاز را به 30 هزار و 674 نفر از مصدومان و متاثران از حوادث مختلف ارائه کردند.

وی بیان داشت: از این تعداد یک هزار و 262 مورد مربوط به عملیات امداد و نجات جاده‌ای، 531 فقره مربوط به امدادونجات شهری، 200 مورد مربوط به عملیات امدادونجات ساحلی و دریایی، 9 مورد مربوط به حوادث برف و کولاک، 49 فقره مربوط به سیل و آب‌گرفتگی، 14 مورد مربوط به حوادث صنعتی و کارگاهی و 83 مورد مربوط عملیات امدادونجات کوهستان است.

ولی‌پور تصریح کرد: اجرای 17 فقره عملیات اطفای حریق در اراضی جنگلی و مراتع، پنج فقره عملیات امداد در رانش زمین، سه فقره عملیات مربوط به ریزش آوار، چهار مورد نیز مربوط به ارائه خدمات مناسبتی و 2 هزار و 430 مورد نیز ارائه خدمات لازم به مراجعان پایگاه‌های امدادونجات از دیگر خدمات جمعیت هلال احمر استان در این مدت بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تصریح کرد: در 9 مورد هم از ظرفیت بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر برای اجرای عملیات امدادونجات استفاده شد.

وی خاطرنشان کرد: انتقال 2 هزار و 64 نفر از مصدومان به مراکز درمانی، ارائه خدمات اسکان اضطراری به یک هزار و 305 نفر و ارائه خدمات درمان سرپایی و کمک‌های اولیه به 27 هزار و 755 نفر از جمله خدمات جمعیت هلال احمر استان در 6 ماهه نخست سال گذشته بوده است.

ولی‌پور گفت: در این عملیات‌ها بیش از 22 هزار و 70 نفر روز امدادگر و نجاتگر در قالب 6 هزار و 328 تیم مجهز امدادی با به‌کارگیری 2 هزار و 719 دستگاه روز آمبولانس و خودروی امدادی مشارکت داشتند.