اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | جمعه، ۴ فروردین ۱۳۹۶

چلچلا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

چلچلا

مجری:رحمان قدمی.فاطمه محمد نژاد
دستیار:رقیه احمد زاده عالمی- صدیقه قاسمی
تصویر برداران:ذاکری-درواری-قاسمپور
صدابردار:کاظمی
نور:تقی قاسمپور
دستیار صدا:حسین شاملی
تدوینگر:امراء
کارگردان:فردین بیطرف
منشی صحنه:زهره صفرنژاد
نویسنده:رقیه یحیی زاده
 گزارشگر:محمد پناهیان

ویژه برنامه تحویل سال با ساختار ترکیبی و به تهیه کنندگی  رقیه یحیی زاده است که ازساعت 11 ،سی ام اسفند بطور زنده بر روی آنتن شبکه استانی می رود.

تمام شبکه های سراسری و استانی در سراسر ایران در روز ویژه تحویل سال ویژه برنامه ایی به همین مناسبت تهیه و تدارک می بینندو هر شبکه به فراخور وظیفه رسانه ای و هر استانی با شرایط و ویژگیهای منحصر به فرد خود برای استقبال از بهار آماده می کند ، در رقابت شبکه های مختلف وظیفه ما در  ارائه برنامه ایی شاد وبا محتوی را ، سنگین  تر می کند که انشالله بتوانیم تا حدی این خواسته مهم را براورده کنیم

با توجه به اینکه  برنامه ساعاتی قبل از تحویل سال شروع می شود و تا بعد از تحویل سال ادامه می یابد و همه در تکاپو و تلاش هستند تا هر چه بهتر به استقبال سال نو بروند این موضوعات ضروری به نظر می رسند .

 

نوروز کهنسال ترین آیین ملی در جهان است که جاودانه مانده و یکی از عوامل تداوم فرهنگ ایرانیان است . و از زمانی که اسلام ، به آیین ها و رسوم مثبت عید کهن ایرانیان مهر تائید زد  ، نوروز رنگ و بوی معنوی گرفت و نزد مردم ارج و قرب بیشتری گرفت .

جان مایه نوروز تحول است یعنی رفتن و حرکت کردن به سوی وضعیت مطلوب و بازگشت  به فطرت انسانی  و زدودن  زنگارها و غبارها از آن . مهمترین آموزه های بهار توحید و خداشناسی است و دیگر درس بهار ، باور به رستاخیز و معاد است

روزهای خاص ، برنامه های ویژه خود را می طلبد و روزهای آغازین سال نو با ویژگیهای منحصر به فردی که دارد فرصت خوبی ست برای همدلی و نشاط خانواده ها .

آیتمهای چلچلا عبارتند از:

آرم-پلاتو-مهمانان-اشعار بهاریه -موسیقی اقوام-گرافیک-اجرای مشترک با مراکز استانهاوله- آیتم ویژه برای کودکان دیروز و امروز .

 

سال تولید: 1396