سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ساحل سالم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ساحل سالم

Loading the player...

برنامه ای در رابطه با طرح سالم سازی دریا می باشد که دوشنبه و چهارشنبه ها از ساعت 18 ،بطور زنده و به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی میرشفیعی، از سیمای مرکز مازندران پخش می شود.
تابستان آمده نیامده دل‌تان دریا می‌خواهد، آب‌تنی عصرانه، قدم زدن با پاهای برهنه روی ماسه‌های ساحل که گرمای مطبوعی دارند، تماشای غروب آفتاب وقتی رنگ‌های دریا درهم و برهم می‌شوند، دریاگردی و خیس شدن توی قایق‌های کوچک متلاطم و زنده کردن خاطرات شمال که دریایش جدانشدنی است.
شمالی هم که باشید دل‌تان می‌خواهد بلال را شب‌ها کنار دریا کباب کنید، غروب‌ها زودتر کار را تمام کنید و بروید دریا، غذای‌تان را در رستوران‌های جاده‌های منتهی به دریا میل کنید، شب چره‌های تابستانه را با هندوانه‌تان بردارید و بروید دریا، تعطیلات از صبح، برنامه بریزید تا عصر تنی به آب بزنید؛ آب دریا.
مهمان که برای‌تان بیاید وعده دریا می‌دهید اگرچه دل‌تان خوش نیست به این ساحل و دریا که تفریح کمی دارد، که ممکن است خجالت‌تان بدهد خاصه وقتی مهمان‌تان غریبه باشد.
و این برنامه‌ریزی‌ها ادامه پیدا می‌کند تا پاییز آرام از راه برسد و دریای ما که سرگرمی برای زمستان و پاییز ندارد سوت و کور شود و دوباره بمانیم منتظر بهار و تابستان.
در سال‌های اخیر با هدف کاهش مخاطرات ناشی از شنا در دریا، طرح دریا در سه استان شمالی کشور به اجرا درآمد. بر اساس آن مجموعه‌های مختلفی از دستگاه‌های امدادی، خدماتی و انتظامی مسئولیت‌هایی به فراخور حوزه کاری خود بر عهده دارند.
طرح‌های سالم سازی دریا و تفکیک زنان و مردان در بسیاری از مناطق ساحلی دریای خزر، از جمله برنامه‌هایی است که سال‌هاست اجرا می‌شود.
برنامه ساحل سالم در راستای طرحهای سالمسازی دریا،با دعوت از مسوولان ذیربط به بیان مشکلات و ظرفیتهای سواحل استان مازندران می پردازد.
کارشناس برنامه-گزارش های مردمی-گزارشهای مستند  و ... آیتمهای برنامه را تشکیل می دهند.
 

سال تولید: 1395

تهیه کننده:میرشفیعی
کارگردان:شهرام حبیب اللهی اقدم
مجری:سید مجید محمدی
منشی:عالیشاه
صدابردار:اسماعیلی
تصویربرداران:درواری-موسوی-طالبی
گزارشگر:پهلوان