جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

دیما - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

دیما

تهیه کننده:مهدی رازقی
تصویربرداران:تقی قاسم پور-محمد صادق ذاکری-محمد رضا منفرد
نور:تقی قاسم پور-صادقی

مازندران استان سرسبز و چشم‌نواز شمال ایران، با طبیعت بی‌نظیر و آب و هوای معتدل خود در نوار ساحلی جنوب دریای خزر آرام گرفته است. این استان که در بخش طبیعت‌گردی، قطب گردشگری کشور به شمار می‌رود. ساحل ممتد، جنگل‌های سربه فلک کشیده، اماکن تفریحی، ابنیه تاریخی، امامزادگان متعدد، آب و هوای چهار فصل، آداب و رسوم، جشن‌های بومی محلی، صنایع دستی، غذاهای متنوع محلی، کوه‌های خیره‌کننده، تپه‌های کهن، شهرها و روستاهای قدیمی، بافت جذاب روستایی، آبشارهای پرنشاط، چشمه‌های آب معدنی گوارا، شالیزارهای چشم‌نواز و مردم مهمان‌دوست.... گوشه‌ای از جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد مازندران است.
بسیاری از مردم در روزهای تعطیل، مازندران را برای گذران اوقات فراغت خود و خانواده انتخاب می‌کنند، مهمان‌نوازی مردم این خطه به حدی است که مسافران هرسال با خاطره‌ای خوش استان را ترک می‌کنند و سال‌های بعد نیز مازندران را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب می‌کنند.
مازندران، جدا از دریا و سبزی جنگل‌هایش، جاهای زیادی برای دیدن دارد، جاهایی که به دلیل فاصله کم شهرهای شمالی با هم و دسترسی آسان به این مناطق، رفتن و گشت و گذار در آنها  آنقدر که تصورش سخت است اتفاق دور از ذهنی نیستدر همین راستا ،معرفی شهرها،بیان آداب و رسوم هر منطقه-دعوت از مسوولان شهری-موسیقی و .... از جمله آیتمهایی است که در این برنامه به آن پرداخته می شود.
 

سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
واقعا عاااااالی علی ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۱۹:۳۹
از اینکه برنامه فاخر دیما از شبکه استانی پخش می... سید حسن حسینی ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۱۰:۳۲
برنامه بسیار جذاب و آموزنده ای هست.ممنون لیلا فلاحی ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ ۱۳:۴۲

علی
واقعا عاااااالی
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۱۹:۳۹
سید حسن حسینی
از اینکه برنامه فاخر دیما از شبکه استانی پخش می شود،بسیار خوشحالم و از تمام آیتمهای برنامه نهایت استفاده را می برم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ۱۰:۳۲
لیلا فلاحی
برنامه بسیار جذاب و آموزنده ای هست.ممنون
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ ۱۳:۴۲