جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

ونوشه( ویژه برنامه نوروزی ) - نمایش محتوای تولیدات فضای مجازی

 

 

« بازگشت

ونوشه( ویژه برنامه نوروزی )

ونوشه( ویژه برنامه نوروزی )


همزمان با شروع دوباره زندگی و فصل نو شدن طبیعت ذوق  و شوق ما ایرانی ها برای برپایی جشن بزرگ نوروز  وصف ناشدنی است چرا که هر کس به اندازه سهم خود در برپایی این جشن باستانی نقش دارد که سهم ما هم از برپایی این جشن بزرگ  دسته گلی زیباست به نام ونوشه که آن را از طیبعت زیبایی مازندران  گرفتیم تا به مخاطبان خوب نوروزی هدیه کنیم . امیدواریم ونوشه بتواند شکوفة امید را برای همگان به ارمغان بیاورد و لحظات بهاری آنان را  زیباتر کند .

 با توجه به موضوع هر برنامه گزارشگر با  حضور در سطح شهر وفروشگاهها و بازار از حال و هوای عید و خرید عید گزارش مردمی تهیه می کند قبل از رسیدن  نوروز موضوع گزارش به موضوعاتی مثل خرید عید و خانه تکانی می پردازد و در ادامه به موضوعاتی مثل مهمانی رفتن – مهمانی دادن –صله رحم – نظافت و پاکیزگی – مسافرت– محبت و همدلی و فرهنگ و آداب و رسوم بومی و نوروزی مازندران می پردازد .

این جشن بزرگ نیاکان ما سرشار از آداب رسوم ، سنن و عقاید و مراسم ویژه و خاص است که بیان و نشان دادن این آداب و رسوم برای بزرگ ها یاداور خاطرات خوب و شیرین و برای کوچکتر ها و جوانان آموزنده و فرهنگ ساز است .احترام به بزرگترها ، غذاهای بومی و شیرینی های و حلواهای سنتی ، نوروز خوانی ، عیدی دادن و گرفتن نمونه هایی از این مراسم است .

عوامل برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : عذرا کردان

کارگردان : یوسفی ، اقدم

مجری : عظیمی ، ساجدی

تصویربردار : رفیقی ، شیری ، قاسمپور

صدابردار : کاظمی ، اسماعیلی ، صادقی

تدوین : فیروزجایی


مطالب مرتبط

پیام مازندران عنوان برنامه ای است با رویکرد اطلاع رسانی